Briljantna partija Jokića u senci nestvarnog Stefa Karija /video/

© AP Photo / Jeff ChiuNikola Jokić u duelu sa Drejmondom Grinom
Nikola Jokić u duelu sa Drejmondom Grinom - Sputnik Srbija, 1920, 13.04.2021
Srpski košarkaš Nikola Jokić ponovo je odigrao briljantan meč, ali je njegova ekipa poražena od Golden Stejt Voriorsa.

Voriorsi su od Denver Nagetsa bili bolji rezultatom 116:107, čime je ekipa iz Kolorada pretrpela drugi poraz u nizu, posle osam uzastopnih pobeda.

Jokić je za 37 minuta na parketu zabeležio statistiku od 27 poena (10/21 iz igre), 12 skokova, osam asistencija, jedne ukradene lopte i jedne blokade.

Najbolji kod pobednika bio je nestvarni Stef Kari, koji je ubacio 53 poena (13/24 iz igre) i uz to imao sedam skokova i četiri asistencije.

Tokom prvog poluvremena utakmice viđena je rezultatska klackalica, pošto su se ekipe smenjivale u vođstvu konstantno.

Nagetsi su otišli na pauzu sa prednošću od pet poena (61:56).

Baš kao i u utakmici sa Bostonom, Denverova igra se „raspala“ krajem treće četvrtine, kada je domaćin napravio seriju od 19:7.

Nikola Jokić se žali na sudijsku odluku tokom meča sa Bostonom - Sputnik Srbija, 1920, 12.04.2021
„Jokić mora da prestane da kuka“ /video/

Četvrta četvrtina bila je samo odrađivanje posla za izabranike Stiva Kera, koji su samo na trenutak dopustili da njihova prednost postane jednocifrena.

Pored Karija, Voriorse su do pobede vodili i Endrju Vigins sa 17 poena i Dremond Grin, koji je dodao 17 poena i po sedam skokova ia asistencija.

Na drugoj strani istakao se Majkl Porter junior sa 24 poena i devet skokova, dok je Džamal Marej – koji je na manje od minut do kraja završio meč zbog povrede kolena – dodao 17 poena.