„Srpski jednorog“ doživeo peh usred utakmice /video/

© Garett FisbeckAleksej Pokuševski u duelu sa igračima Filadelfije
Aleksej Pokuševski u duelu sa igračima Filadelfije - Sputnik Srbija, 1920, 11.04.2021
Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski, mlada zvezda Oklahoma Siti Tandera, povredio se tokom prve četvrtine utakmice protiv Filadelfije i napustio teren na koji se nije vraćao.

Tander je doživeo debakl na gostovanju 76ersima, pošto je poražen rezultatom 117:93.

Pokuševski je na parketu proveo samo osam minuta u prvoj četvrtini, posle čega se požalio na bolove i, kako se ispostavilo, završio duel.

Kako su naveli iz ekipe, u pitanju su bolovi u ruci, ali o koliko ozbiljnoj povredi se radi trenutno nije poznato.

Poku je do povrede promašio oba šuta koja je uputio, te je završio utakmicu bez postignutog poena, ali uz tri skoka i jednu asistenciju.

Podsetimo, „srpski jednorog“ je napustio i utakmicu protiv Šarlota u sredu zbog povrede kuka, ali je bio spreman već u četvrtak protiv Klivlenda.

Aleksej Pokuševski - Sputnik Srbija, 1920, 09.04.2021
Srpsko čudo ruši sva pravila u Americi /foto, video/

Oklahoma je protiv Filadelfije imala dva povratnika u Darijusu Bejzliju, koji je meč završio sa 17 poena, devet skokova i pet asistencija, i Luu Dortu, koji je imao 15 poena i pet uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani istakao se MVP kandidat Džoel Embid sa 27 poena, devet skokova i po četiri asistencije i blokade.

Oklahoma, koja je u seriji od pet poraza, naredni meč igra protiv Jute Džez u noći između utorka i srede, a koliko je ozbiljna povreda – koju je Pokuševski, kako stvari stoje, zadobio pre utakmice – ostaje da vidimo.