Još jedan debakl Zvezde – poslednji pozdrav Evropi sa pretposlednjeg mesta

© Foto : KK Crvena zvezdaOgnjen Kuzmić, košarkaš Crvene zvezde, pred meč sa Albom u Berlinu
Ognjen Kuzmić, košarkaš Crvene zvezde, pred meč sa Albom u Berlinu - Sputnik Srbija, 1920, 08.04.2021
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi debakl u Evropi, pošto su u poslednjem kolu Evrolige izgubili meč od Albe u Berlinu rezultatom 81:58.

Crveno-beli iz Beograda su ovim rezultatom završili ovosezonsko učešće u Evroligi kao pretposlednji, sa deset pobeda i 24 poraza.

Alba se nalazi nešto iznad njih sa 12 pobeda i 22 poraza, dok je lošiji od srpskog i nemačkog tima ove sezone bio samo ruski Himki.

Podsetimo, ovo je bio drugi poraz Zvezde od Albe ove sezone, pošto su Nemci bili bolji i u Beogradu, posle produžetka, nakon što je Zvezda prokockala prednost od 14 razlike u poslednjoj četvrtini.

Crveno-beli se sada okreću isključivo ABA ligi, a nešto kasnije i Superligi Srbije, pošto u oba takmičenja brane trofej šampiona.

​Što se same utakmice tiče, izabranici Dejana Radonjića su pristojno parirali rivalu samo u prvoj četvrtini.

Alba je dobro otvorila meč, stekla uvodnu prednost, ali su crveno-beli uspeli da se vrate, pre svega uspešnim izvođenjem slobodnih bacanja.

Posle prve deonice bilo je 24:22 za domaćina.

​Početak druge četvrtine doneo je potpuni egal na nekoliko minuta, ali Albi nije bilo potrebno mnogo vremena da se ponovo rezultatski odlepi.

Sredinom druge deonice prednost domaćina postala je dvocifrena posle nekoliko dosta loših napadačkih minuta za goste.

Lojd je nedugo zatim napravio treći faul, čime je dodatno zakomplikovao već lošu situaciju za svoj tim, a Alba je nastavila da melje.

Na poluvremenu se već mogao naslutiti konačni ishod, pošto je Alba vodila sa ogromnih 49:30.

​Crveno-beli su u trećem kvartalu ponovo uspeli da pruže pristojan otpor rivalu, ali su uspeli samo da zaustave "krvarenje" na trenutak.

Marko Simonović je u završnici uspeo da pogodi dve vezane trojke, ali to njegovom timu nije donelo mnogo toga.

Alba je imala spreman odgovor, pa je na kraju treće četvrtine bilo 66:46.

​Poslednji kvarta se mogao opisati kao „odrađivanje posla“, pošto je pitanje pobednika odavno bilo rešeno.

Na kraju, 81:58 za Albu, koja je meč završila serijom od 10:3.

Jedini dvocifreni u srpskom timu bili su Džordan Lojd sa deset poena i po dva skoka i asistencije i Marko Simonović sa 12 poena i dve uhvaćene lopte.

Niko više nije postigao preko osam poena, koliko je imao Ognjen Dobrić.

Na drugoj strani najbolji pojedinac je bio Pejton Siva sa 17 poena. Simone Fontekio je dodao 13, a Markus Erikson 12 poena.