Zvezda se osvetila „Ponosu Izraela“!

© Foto : KK Crvena zvezdaMarko Simonović u duelu sa Antom Žižićem
Marko Simonović u duelu sa Antom Žižićem - Sputnik Srbija, 1920, 01.04.2021
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Makabi iz Tel Aviva rezultatom 76:64 u 33. kolu Evrolige.

Zvezda je ostvarila desetu pobedu ove sezone u eliti, ali se i dalje nalazi na pretposlednjem mestu tabele sa 23 poraza, dok je Makabi ispao iz plej-ofa i upisao 18. neuspeh.

Srpski predstavnik se, ujedno, osvetio Makabiju za tesan poraz iz prvog meča ove sezone odigranog u Izraelu.

Crveno-beli su dobro išli u meč, za razliku od većine skorašnjih evroligaških utakmica, i napravili seriju od 6:0.

Dobru odbranu domaćina gosti iz Tel Aviva slomili su tek posle tri i po minuta, kada su preko Žižića došli do prvih poena, a onda su seriju produžili i poveli.

U završnici prve deonice Makabi je zaigrao znatno bolje, kaznio promašaje Zvzde i došao do prednosti posle prve četvrtine – 15:21.

​Prednost gostiju nastavila je da raste i u drugom kvartalu, pre svega zbog dobre igre u napadu ekipe sa izuzetno potentnim ofanzivnim arsenalom.

„Ponos Izraela“ je sredinom četvrtine došao do devet poena prednosti, a u tom trenutku su se videle prve naznake bolje igre crveno-belih.

Posle nekoliko izgubljenih lopti na obe strane usledilo je izuzetno zakucavanje Ognjena Dobrića, kojim je prodrmao dvoranu i podigao moral saigračima.

Zvezda je iskoristila taj nalet i na kraju prvog poluvremena imala samo poen zaostatka – 33:34.

​​Izabranici Dejana Radonjića su odmah po startu drugog poluvremena poveli prvi put još od uvodnih minuta prve četvrtine, nakon što je poentirao Noko.

Odbrana je bila na izuzento visokom nivou u ovim trenucima, pa Izraelci nisu imali odgovor i zbog toga je prednost domaćina rasla.

Nekoliko dobih napada Davidovca odvelo je crveno-bele na +9, a, što je najbitnije, konstantnost je i dalje bila tu.

Zvezda je u drugoj i trećoj četvrtini primila 24 poena ukupno, pa je pred ulazak u poslednjih deset minuta bilo – 53:45.

​Poslednju deonicu je poenima otvorio Lojd, ali je usledio momentalan odgovor Dorsija.

Makabi je imao nekoliko prilika da se dodatno približi rivalu, ali ih nije iskoristio, pa je usledila kazna preko Davidovca, koji je postigao drugu trojku.

Zvezdi je od tog trenutka, kada su došli do +10, odgovarao miran ritam, a isti su upravo i dobili.

Dobrom, trezvenom igrom crveno-beli su čuvali visoku prednost i na kraju rešili pitanje pobednika bez mnogo drame.

​Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Lojd sa 21 poenom, sedam skokova i četiri asistencije. Dobrić je imao 13, Davidovac 11, a Noko deset poena, uz 11 skokova.

Na drugoj strani dvocifreni su bili Dorsi sa 14, Brajant sa 12 i Žižić sa deset poena.

U svom narednom meču Makabi dočekuje Asvel, dok Zvezda 8. aprila gostuje Albi u Berlinu, čime će okončati sezonu u Evroligi.

Srbiju je napustio na mala vrata, a sada svoj prostakluk brani – Srbijom?!

Amerikancu su odbrojani dani u Moskvi: Kada srpski kum kaže kraj – onda je to kraj!

Dabovićeva ide u Tiranu: Ostvarila sam san /foto/