Srbija pala sa vrha, Rusija neočekivano izgubila

© AP Photo / Olivier MatthysKristijano Ronaldo u dresu reprezentacije Portugalije
Kristijano Ronaldo u dresu reprezentacije Portugalije - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2021
Fudbaleri Portugalije savladali su Luksemburg i izjednačili se sa Srbijom na tabeli Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Reprezentacija Rusije je doživela neočekivani poraz protiv Slovačke.
Miljanov korner - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2021
Specijalni „Miljanov korner“ sa Radetom Bogdanovićem – juriš Piksijevih „orlova“ na Katar

Portugalija, koja je nedavno remizirala sa Srbijom u Beogradu, je rutinski savladala Luksemburg na gostovanju rezultatom 3:1.

Luksemburžani su šokirali aktuelnog šampiona Evrope i poveli u 30. minutu preko Rodrigesa, a do poluvremena je izjednačenje svojoj ekipi doneo Žota.

Za konačan rezultat pobrinuli su se Ronaldo i Palinja.

Portugalija sada ima sedam bodova, isto koliko i Orlovi, ali se nalazi na čelu Grupe A zbog nešto bolje gol-razlike.

Plasman obezedio SofaScore LiveScore

Rusija je posle uvodne dve pobede nad Maltom i Slovenijom doživela poraz od Slovačke, rezultatom 2:1.

Slovaci, koji su u prva dva meča osvojili dva boda u Grupi H, nisu imali ni veći posed ni više šuteva, ali jesu došli do trijumfa.

Oni su poveli preko Škrinijara u 38. minutu utakmice, da bi Rusi izjednačili preko Fernandesa u 71.

Ipak, samo tri minuta kasnije Mak je postigao, kako se ispostavilo, odlučujući pogodak.

Stanje u Grupi H kaže da je na čelu Grupe H Hrvatska sa šest bodova, koliko ima i Rusija, koja ima nešto lošiju gol-razliku.

U Sputnjikovoj specijalnoj emisiji posvećenoj prvom kvalifikacionom ciklusu za Mundijal gost je bio Rade Bogdanović.

Srbija na krilima briljantnog Mitrovića slavila u Bakuu!