Crvena zvezda ubedljivo poražena od Milana

© Foto : ABA liga / KK Crvena zvezdaKošarkaši Zvezde
Košarkaši Zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2021
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na domaćem terenu od Armanija iz Milana 93:72 u 32. kolu Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića odigrali su jedan od najlošijih mečeva u elitnom košarkaškom takmičenju, te su pretrpeli 23. poraz u 32 odigrana meča.

Crveno-beli utakmicu su izgubili u prvoj četvrtini kada je Milano već imao dvocifrenu prednost, a u trećoj su potpuno izgubili konce. Prednost Milana išla je i preko 20 poena i do kraja duela nije se postavljalo pitanje pobednika.

U četvrtoj četvrtini Milano je samo priveo utakmicu kraju upisao 20. pobedu u Evroligi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Panter sa 23 poena, dok su Šilds i Lidej ubacili 14, a Hajns 11. U timu Zvezde istakao se Džordan Lojd sa 19 poena, kao i Ognjen Dobrić sa 14.

Jedini srpski predstavnik u Evroligi u narednom kolu čeka Makabi, dok Milano gostuje Panatinaikosu.

Crveno-beli loše su otvorili utakmicu i već posle nekoliko minuta Milano je imao dvocifrenu prednost. Istu su održavali do kraja deonice, te su gosti vodili 22:12 posle deset minuta meča.

Tokom druge deonice gledali smo košarkašku klackalicu, prednost Milana konstantno se kretala između osam i 13 poena, te Zvezda nikako nije uspevala da uhvati priključak.

Na poluvremenu je Zvezda imala zaostatak od jedanaest poena – 36:47.

U trećoj deonici izabranici Dejana Radonjića potpuno su izgubili konce, prednost ekipe iz grada mode išla je i preko 20 poena, te je utakmicu tu i prelomljena.

Na kraju, Milano je rutinski slavio u Beogradu – 93:72.