Zvezda 28. put zaredom pobedila FMP /video/

© Foto : ABA liga/KK Crvena zvezdaFilip Čović (FMP) i Kori Volden (Crvena zvezda)
Filip Čović (FMP) i Kori Volden (Crvena zvezda) - Sputnik Srbija, 1920, 27.03.2021
Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP rezultatom 101:71 u utakmici 23. kola ABA lige.

Crveno-beli su ekipu iz Železnika pobedili 28. put zaredom u svim takmičenjima, ujedno drugi put ove sezone.

Zvezda na tabeli regionalnog prvenstva sada ima 18 pobeda i tri poraza, dok je FMP na učinku od osam uspeha i 13 neuspeha.

Izabranici Dejana Radonjića čvrsto su počeli duel i napravili seriju od 10:2.

FMP je od tog trenutka zaigrao nešto bolje, pa prednost domaćina nije nastavila da raste sve do kraja prve deonice (35:27).

​Gosti su napravili seriju od 8:0 i prišli na jedan posed zaostatka početkom druge četvrtine, ali je usledio furiozan odgovor Zvezde.

Srpski predstavnik u Evroligi je postigao 18 od narednih 19 poena i došao na u tom trenutku maksimalnih +20.

Nalet domaćia pokušavao je da odbije bivši igrač Zvezde Nemanja Nenadić, koji je bio jedini raspoloženi igrač u gostujućem sastavu.

Na poluvremenu bilo je 63:47 za Crvenu zvezdu, što je značilo da su je za prvih 20 minuta igre viđeno čak 110 poena.

​Treća četvrtina potpuno se razlikovala od prve dve, a u njoj je viđen samo 21 poen.

Zvezda je odigrala fenomenalnu odbranu i primila samo četiri poena, što je jedan od najboljih učinaka u skorije vreme.

Panteri iz Železnika platili su ceh skandalozne četvrtine, pa je pred poslednjih deset minuta na semaforu „Pionira“ stajalo 80:51 za domaćina.

​Prvi deo poslednjeg kvartala obeležio je veliki broj promašaja, a do kraja utakmice Zvezda je rutinski odradila posao za konačnih +30.

Najbolji kod pobednika bio je Džordan Lojd sa 18 poena. Ognjen Dobrić imao je 14, Lendri Noko 13, a Dejan Davidovac 12 poena.

Na drugoj strani odličan je bio pomenuti Nemanja Nenadić sa 20 poena, dok niko više nije bio dvocifren.

Zvezdu očekuju dva meča u Evroligi: 30. marta dočekuju Armani, a 1. aprila Makabi. FMP 30. marta gostuje Borcu u Čačku u ABA ligi.