Moskva i dalje neosvojiva tvrđava za Zvezdu

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa meča CSKA – Crvena zvezda (Danijel Haket i Ognjen Dobrić)
Detalj sa meča CSKA – Crvena zvezda (Danijel Haket i Ognjen Dobrić) - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2021
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Moskvi. CSKA je odneo i šestu pobedu u isto toliko mečeva sa crveno-belima na domaćem terenu, ovog puta rezultatom 87:72.

Zvezda se sa CSKA u Moskvi u Evroligi prvi put sastala 2016. godine i od tada, uključujući i ovaj meč, pretrpela šest poraza u isto toliko mečeva.

Navijači Spartaka iz Moskve postavili transparent protiv NATO bombardovanja Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2021
Bratska podrška iz Rusije: „24.03.1999. – ne zaboravi nikad“ /foto/

Posle ove utakmice, koja je odigrana u okviru 31. kola EL, CSKA ima 20 pobeda i deset poraza, dok je predstavnik Srbije na učinku od devet uspeha i 22 neuspeha, na pretposlednjem mestu tabele.

Podsetimo, Zvezda je u prvom delu sezone uspela da savlada ruski klub u Beogradu, posle produžetka.

Izabranike Dejana Radonjića pobede je, pre svega, koštala loše odigrana prva četvrtina.

Košarkaši CSKA su u napadu uspevali da izvedu sve što su želeli, a o tome je govorio i rezultat.

Posle prve deonice na semaforu je stajalo 31:19 za goste.

​Prednost Moskovljana nastavila je da raste i u drugoj četvrtini, najviše zahvaljujući odličnoj odbrani nad najboljim igračem gostiju, Džordanom Lojdom.

Zvezdin Amerikanac je prvu trojku pogodio tek na nešto više od dva minuta do kraja prvog poluvremena, čime je uspeo da produži seriju svoje ekipe.

Posle dugo vremena crveno-beli su došli na jednocifren zaostatak, ali se na poluvreme otišlo sa 50:39 za domaćina.

​Dobra igra Dejana Davidovca definitivno je obeležila celu utakmicu, a pogotovo drugo poluvreme i treću četvrtinu.

Srpski košarkaš držao je svoj tim u igri i već sredinom trećeg kvartala došao do 20. poena, čime je postavio lični rekord u Evroligi.

Njegov doprinos, nažalost, nije dovoljno pomogao srpskom klubu, pošto je izostala podrška navijača, pa je CSKA pred poslednjih deset minuta i dalje imao veliku prednost – 71:59.

​Najbolji ulazak u četvrtinu Zvezda je imala u ulasku u poslednji kvartal. Trojka Marka Simonovića seriju je povećala na 7:0 i smanjila zaostatak na samo osam poena.

Ipak, momentalno je usledio odgovor izabranika Dimitrisa Itudisa, koji su nedugo zatim ponovo bili na +13.

Crveno-beli nisu imali snage za novi napad, pa su Moskovljani mirno priveli meč kraju.

Pomenuti Davidovac bio je najbolji pojedinac u ekipi Zvezde, a meč je završio sa 20 poena (8/11) i tri asistencije.

Najbolje su ga pratili Lendri Noko sa 12 poena (5/10) i deset skokova i Lengston Hol sa 11 poena (5/8) i dve asistencije.

Džordan Lojd je imao veče za zaborav, pošto je do devet poena i četiri skoka došao posle 3/11 iz igre.

Na drugoj strani najbolji je bio Tornike Šengelija sa 16 poena i sedam skokova. Danijel Heket je postigao 15, a Johanes Fohman i Vil Klajburn po 14 poena.

Srbija mu je bliža od Hrvatske – i podsetio je na heroje odbrane od NATO agresije

Jokić dobio dva pojačanja u pohodu na titulu!

Denver je napravio „posao veka“ sa Nikolom, da li će i Čikago?