Jokićeva borba protiv nepravde; „Presmešno i nenormalno“

© REUTERS / Isaiah J. Downing/USA TODAY SportsNikola Jokić i Zajon Vilijamson u duelu
Nikola Jokić i Zajon Vilijamson u duelu - Sputnik Srbija, 1920, 22.03.2021
Srpski košarkaš Nikola Jokić kritikovao je sudije nakon poraza svojih Denver Nagetsa protiv Nju Orleans Pelikansa.

Pelikansi su savladali Nagetse rezultatom 113:108 i naneli im tek drugi poraz u poslednjih deset utakmica.

Igrači Denvera su posle utakmice za svoj neuspeh delom okrivili sudije, koje su njihove protivnike čak tri puta više slale na liniju za slobodna bacanja nego njih.

Nju Orleans je u Koloradu izveo 30 bacanja, dok je domaći sastav na liniju penala stao svega deset puta.

„Imali su 30 bacanja? Zato smo izgubili utakmicu“, rekao je Jokić posle meča.

Da situacija bude još pogubnija po izabranike Majka Melouna, Nju Orleans je deset od poslednjih 16 poena postigao sa penala, šutiravši 10/10 u poslednja četiri minuta utakmice.

​Dakle, Pelikansi su za poslednja četiri minuta duela izveli slobodnih bacanja koliko i Denver za ceo meč.

„Moram nešto da vam kažem. Oni su imali 30 bacanja, a mi deset. U poslednja četiri minuta su četiri minuta bez prestanka šutirali slobodna bacanja. To je nenormalno“, istakao je Džamal Marej, plejmejker Denvera.

Jokić ove sezone izvodi pet slobodnih bacanja po utakmici, što mu je najviše u karijeri, a pogađa ih u 86,6 odsto slučajeva.

Protiv Pelikansa je pružio još jednu fenomenalnu partiju od 29 poena (13/19) i po deset skokova i asistencija, ali poena sa linije penala nije bilo.

„Hoćete da mi kažete da će Jokić za 48 minuta na parketu da ne šutne nijedno bacanje? To je presmešno“, dodao je Marej.

Lebron Džejms u bolovima zbog povrede zglova - Sputnik Srbija, 1920, 20.03.2021
Sve se namešta da Jokić ispiše istoriju srpske košarke u Americi

Ono što je zanimljivo je da protiv Pelikansa nije izveo nijedno, kao i da je Zajon Vilijamson na liniji penala bio čak 14 puta, što je više nego cela ekipa Denvera zajedno.

Zajon ove sezone u proseku izvodi 8,2 bacanja po utakmici, pa je u Koloradu svoj učinak skoro pa duplirao, pogodivši 11/14.

„Imali smo dobru egzekuciju, a oni su promašili neke šuteve. Nisu promašivali puno. Pogodili smo neka bacanja i odigrali dobru odbranu kada nam je to bilo najpotrebnije“, kratko je prokomentarisao Vilijamson.