Spektakl u Vašingtonu - 253 poena u porazu najboljeg tima lige /video/

© REUTERS / Geoff BurkeBil i Vestbruk
Bil i Vestbruk - Sputnik Srbija, 1920, 19.03.2021
Košarkaši Vašington Vizardsa su u neverovatno uzbudljivom meču, u kojem je postignuto čak 253 poena, pobedili najbolji tim NBA lige Jutu Džez rezultatom 131:122 (31:20, 33:26, 36:36, 31:40).

Vašington je bolje otvorio utakmicu, rešio je prvu deonicu rezultatom 31:20. Nastavili su odlično i u drugoj četvrtini, dok je drugo poluvreme, tačnije odlučujuća četvrtfina pripala Juti.

Bredli Bil i Rasel Vestbruk su još jednom imali svoje veče, dok je s druge strane u taboru Džezera dominirao Donovan Mičel koji je ubacio čak 42 poena, imao je četiri skoka i šest asistencija za skoro 39 minuta.

Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 19.03.2021
Bogdanovićev rekord sezone na „upoznavanju“ sa „srpskim jednorogom“ /video/

Ipak, ni brutalna partija iskusnog Mičela nije bila dovoljna Juti da učvrsti lidersku poziciju Zapadne konferencije i dođe do jubilarnog 30. ovosezonskog trijumfa. Ovako, stali su na 29 uz 11 poraza, ali su i dalje najbolji tim lige, prema učinku.

U ludom meču sa 253 postignuta poena, Vašington je predvodio Bredli Bil sa 43 poena, a imao je podršku Rasela Vestbruka, koji je upisao novi tripl-dabl. On je brojao do 35 poena, imao je još 15 skokova i 13 uspešnih dodavanja ka saigračima.

S druge strane, osim Mičela, u taboru Jute istakao se i Džo Ingls sa 34 poena, pet skokova i dve asistencije.