Tadić poveo Ajaks u naredno kolo Lige Evrope, Milanu protiv Junajteda nije pomogao ni Zlatan

© REUTERS / PASCAL ROSSIGNOLDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2021
Dušan Tadić, kapiten reprezentacije Srbije, odveo je svoj Ajaks u četvrtfinale Lige Evrope, golom i asistencijom u revanš meču duela sa ekipom Jang Bojsa iz Švajcarske, dok je Milan završio takmičenje porazom od Mančester junajteda.

Ajaks je na gostovanju pobedio sa 2:0, a prethodno je u Amsterdamu slavio sa 3:0, za ukupnih 5:0.

Dušan Tadić, Ajaks - Sputnik Srbija, 1920, 28.02.2021
Tadić napadnut u Holandiji /video/

Holanđani su bili apsolutno dominantni u odnosu na rivala, a ekipa je igrala po Tadićevim taktovima.

Lucidni ofanzivac je u 21. minutu asistirao Davidu Neresu za prvi gol, da bi u 49. minutu potvrdio trijumf pogotkom iz penala.

Tadić bi svoju ekipu mogao da povede i na još veću scenu, pošto je potencijalni rival Ajaksa u narednoj fazi slavni Mančester junajted.

Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 14.03.2021
Piksi će zbog Tadića biti na „slatkim mukama“

Engleska ekipa je minimalnim rezultatom pobedila Milan u Italiji, golom Pola Pogbe u 49. minutu, svega 360 sekundi pošto je kročio na teren.

Milan je pokušao da se vrati u život, s obzirom na to da je rezultat iz prve utakmice bio nerešen (1:1), ali ekipi Stefana Piolija nije pomogao ni Zlatan Ibrahimović, koji je u igru ušao u 65. minutu.

Uz Junajted i Ajaks, takmičenje nastavljaju Dinamo iz Zagreba, Arsenal, Granada, Roma, Slavija iz Praga i Viljareal.

Žreb za četvrtfinale Lige Evrope će biti održan u petak, kao i žreb za narednu rundu Lige šampiona.