Rubljov zakazao ruski duel u polufinalu Dubaija

© AFP 2023 / WILLIAM WESTAndrej Rubljov
Andrej Rubljov - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2021
Andrej Rubljov, ruski teniser, plasirao se u polufinale turnira u Dubaiju gde će se sastati sa zemljakom Aslanom Karacevim.
Ruski teniser Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2021
Rus briljira – preokretom do prvog polufinala u seriji „500“

Osmi igrač sveta je za 90 minuta savladao Martona Fucoviča sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2.

Rubljov je u trećem gemu prvog seta zamalo dozvolio brejk protivniku, uspeo je da održi ritam i da u 12. gemu iskoristi drugu set loptu, pri servisu Fucoviča.

U nastavku je prvi gem Rus dobio lako, drugi je trajao čak 17 poena i Mađar je imao čak tri brejk šanse, ali nije realizovao nijednu.

Četvrti gem, pri servisu Fucoviča, Rubljov je dobio za 3:1, a u osmom gemu je napravio još jedan brejk i završio meč.

Polufinale je na programu u petak, a pobednik duela će igrati u finalu sa boljim iz meča Džordža Herisa i Denisa Šapovalova