Rus briljira – preokretom do prvog polufinala u seriji „500“

© AP Photo / PAUL CROCKRuski teniser Aslan Karacev
Ruski teniser Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2021
Aslan Karacev, donedavno gotovo anonimni ruski teniser, nastavio je sa briljantnim partijama i plasirao se u prvo polufinale ATP turnira iz serije 500.

Rus je u veoma dramatičnom meču, posle preokreta, savladao Janika Sinera na turniru u Dubaiju.

Duel je rešen tek posle tri seta i 151 minuta igre sa 6:7, 6:3, 6:2.

​Trenutno 42. igrač sveta je loše ušao u duel protiv deset mesta bolje plasiranog rivala pošto mu je dozvolio da povede sa 3:0 u prvom setu.

Ipak, Karacev je sjajnim sedmim gemom povratio brejk i odveo set do 6:6, ali u taj-brejku nije uspeo da spreči Sinera da povede sa 1:0.

Nastavak nam je doneo fenomenalan drugi gem drugog seta, odigrano je čak 17 poena, a Karacev je iskoristio petu brejk priliku, što je bila dovoljna razlika za izjednačenje u setovima.

Odlučujući period je počeo sa dva brza brejka, po jedan sa obe strane, ali je zatim Rus osvojio pet uzastopnih gemova, iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u polufinale, gde će ga čekati bolji iz duela Martina Fucoviča i Andreja Rubljova.

Podsetimo, Karacev je nedavno nastupio i u polufinalu Australijan opena, gde ga je porazio Novak Đoković.

O novom talasu ruskih tenisera nedavno je za Sputnjik sport govorio Srđan Đoković, otac najboljeg tenisera sveta.