Lengston Hol i Ognjen Jaramaz - Sputnik Srbija

Sudije zasenile košarku na „večitom“ derbiju

Tok utakmice 21. kola ABA lige između Crvene zvezde i Partizana mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.

Zvezda je nadigrala Partizan i po treći put ga pobedila ove sezone.

Crvena zvezda: Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Jagodić Kuridža, Kuzmić, Noko; Trener: Dejan Radonjić
Partizan: Pejdž, Dangubić, Jaramaz, Veličković, Perkins, Janković, Tomas, Trifunović, Stefanović, Jovanović, Radovanović; Trener: Aleksandar Matović

Pogledajte kako je tekao meč:

21:22 14.03.2021

Ubedljiva pobeda Zvezde, treća u tri meča ove sezone protiv večitog rivala. Rezultat: 73:64!

21:19 14.03.2021

Zvezde ne briljira, ali je Partizan jako loš. Odlična kombinacija Lojda i Rita posle koje Matović traži tajm-aut. Na tri minuta do kraja rezultat je 68:54.

21:14 14.03.2021

Skoro dva minuta bez poena prekida Dobrić sa linije penala. Utisak je kao da obe ekipe samo odrađuju posao, što je dosta čudno s obzirom da Partizan i dalje ima rezultat koji, teoretski, može da se stigne. Ipak, vremena je sve manje... (66:54).

21:07 14.03.2021

Prve poene u poslednjoj četvrtini postiže Tomas, ali sledi veoma važna trojka Lojda. Dangubić pravi faul u napadu, a Rit posle ofanzivnog skoka vraća Zvezdu na +10 (62:52), pa Matović traži odmor.

21:03 14.03.2021

Izuzetno neefikasna završnica treće četvrtine, posle koje će zadovoljniji biti Partizan. Poenima Jaramaza i Veličkovića smanjuju zaostatak i pred ulazak u poslednjih deset minuta gube 57:50.

20:56 14.03.2021

Dosta prekidanja igre, dosta promašaja, pa i faulova... nije preterano zanimljivo u ovim trenucima u Pioniru. Zvezda posle ofanzivnog skoka dolazi dod 57:46, a Pejdž potom pravi faul u napadu.

20:49 14.03.2021

Već dva puta u trećoj četvrtini, ukupno četiri tokom celog meča, sudije gledaju snimak. Ovog puta zbog potencijalnog nesportskog faula, koji nije dosuđen, i zbog toga da se vidi da li je Tomas dirao loptu posle slobodnog bacanja Rita, što se jeste desilo, pa je Partizan primio poen više.

Rit igra odlično, pa Zvezda njegovim poenima dolazi do nove dvocifrene prednosti – 52:42.

20:45 14.03.2021

Bolja igra Partizana u drugom poluvremenu, pre svega mladog Nikole Radovanovića. Davidovac ne pogađa posle prodora, ali gosti to ne kažnjavaju, pa ostaje 44:40.

20:40 14.03.2021
20:20 14.03.2021

Noko je bio neoprezan i faulirao je Jaramaza na šutu tako što ga je udario rukom u predelu lica. Nenamerno, ali dovoljno za nesportsku, koju crno-beli koriste i postižu čak pet poena.

Na poluvremenu rezultat je 41:34.

20:14 14.03.2021

Partizan je iskoristio slabiji tempo meča i dosta prekida da napravi seriju od 8:0. Prednost je i dalje velika (37:27), a Radonjić traži tajm-aut na dva minuta do kraja poluvremena.

20:11 14.03.2021

Sudije su posle više od pet minuta pregledavanja snimka odlučile da po tehničku dodele Veličkoviću i Lojdu, koji nisu bili glavni akteri sukoba.

Takođe, poništili su poene Trifunoviću i dosudili dva slobodna bacanja, jer je njegovo zakucavanje došlo uz pomeranje obruča rukom, što nije dozvoljeno.

(35:21)

20:09 14.03.2021
20:03 14.03.2021

Trifunović je zakucao preko Duopa Rita, a onda se desio manji sukob. Rit je mislio da ga je Trifunović namerno posle zakucavanja zakačio nogama, pa je došlo do manjeg problema.

Ipak, ova situacija nije izrodila nikakav ozbiljniji incident, a sudije će pogledati snimak da vide da li će neko biti kažnjen.

20:02 14.03.2021

Nastavili su se problemi Partizana, baš kao i serija Zvezde. Partizan gubi lopte i promašuje iz svih pozicija, a Zvezda je to uspela da iskoristi.

Posle tajm-auta beležimo četiri poena Rita i trojku Uskokovića za izuzetno velikih 35:19!

19:54 14.03.2021

Zvezdinu seriju od 10:0 prekinuo je trojkom Trifunović. Ta trojka nije podigla njegove saigrače, pa je Zvezda ponovo napravila mini-seriju, a usput beležimo i veoma težak promašaj Dangubića koji nešto kasnije, ipak, pogađa dva bacanja (26:19).

19:50 14.03.2021

Dobar početak druge četvrtine crveno-belih. Pet vezanih poena Voldena nateralo je klupu Partizana da zatraži tajm-aut (20:14).

19:45 14.03.2021

Obe ekipe nastavljaju da promašuju, a i da greše. Radanov ne pogađa obruč šutem za tri poena, a Jaramaz potom pravi faul u napadu.

Trojkom Korija Voldena Zvezda ima minimalnu prednost posle prve deonice (15:14).

19:43 14.03.2021

Partizan pravi seriju kojom dolazi do izjednačnjea, a onda ponovo serija promašaja.

Zvezda se mnogo muči da dođe do poena, pa osim trojke Davidovca nije postigla nijedan koš u poslednjih pet minuta (10:10).

19:37 14.03.2021

Prvu trojku za domaćina pogađa Lojd, a onda ulazimo u seriju promašaja na obe strane. Početak je obećavao, ali je nivo naglo opao.

Ipak, svoju prvu trojku pogađa Davidovac (10:6).

19:32 14.03.2021

Trojku iz step-beka pogađa Jaramaz, a Davidovac vezuje četiri poena. Janković ne koristi svoje prilike i promašuje dva zicera, ali crno-beli posle sjajne timske akcije dolaze do vođstva (4:5).

19:27 14.03.2021
19:02 14.03.2021
18:06 14.03.2021
Srpski košarkaš Boriša Simanić - Sputnik Srbija, 1920
„Takav talenat ne raste grani...“ – Zvezda i Simanić nisu uspeli da pronađu zajednički jezik
18:05 14.03.2021
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
18:04 14.03.2021

„Utakmice Crvene zvezde i Partizana uvek imaju specifičnu težinu, mi smo u žestokom ritmu, i uz to isti ritam nas očekuje i u narednom periodu i nakon utakmice sa Partizanom. Osim specifične težine, i Partizan i mi imamo dodatne razloge da damo naš trenutni maksimum. Nemamo kapitena Branka Lazića za utakmicu sa Partizanom, ali ostali igrači zato moraju da budu spremni da daju maksimalan doprinos“, rekao je Dejan Radonjić, šef stručnog štaba Crvene zvezde.

„Zdravstveni bilten je identičan kao i za utakmicu protiv Metropolitansa. Mozli, Mika i Zagorac neće biti u timu, Novica Veličković se vratio posle povrede, međutim on je odigrao utakmicu bez i jednog treninga sa željom da prođemo dalje u Evrokupu. Nije fraza da je derbi drugačija utakmica koja je drugačija od ostalih. Verovatno ovaj derbi malo više diktira neka situacija koja se kod nas razvijala prethodnih dana i tokom sezone, pa i zbog zdravstvenog biltena. U svakom slučaju, Zvezda ima određenu prednost što se tiče zdravstvenog stanja, forme i takmičenja u kojima igra, ali mi ćemo dati ono najbolje od nas da pokušamo da dobijemo tu utakmicu“, rekao je Aleksandar Matović, šef stručnog štaba Partizana.

18:03 14.03.2021
18:02 14.03.2021

Ostanite uz Sputnjik sport i ispratite najzanimljivija dešavanja sa novog „večitog“ derbija. Utakmica počinje u 19.30!