Pokuševski zapušio usta kritičarima i ispisao istoriju NBA lige! /video/

© AP Photo / Garett FisbeckAleksej Pokuševski (pozadi) tokom utakmice protiv Memfis Grizlisa
Aleksej Pokuševski (pozadi) tokom utakmice protiv Memfis Grizlisa - Sputnik Srbija, 1920, 14.03.2021
Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski odigrao je najbolji meč u karijeri zabeleživši dabl-dabl protiv Memfis Grizlisa.

Pokuševski je vodio svoj Oklahoma Siti Tander do pobede nad Memfisom rezultatom 128:122.

Devetnaestogodišnji Beograđanin je zabeležio 23 poena (7/13 iz igre), deset skokova, četiri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Na terenu je proveo čak 39 minuta, te pokazao svom treneru koliko može da uradi kada dobije pravu priliku i zapušio usta kritičarima koji su zbog nešto lošijih partija mladog Srbina govorili da on još nije spreman za najviši nivo.

Aleksej je postao najmlađi igrač u istoriji NBA lige koji je na jednom meču imao 20 ili više poena, 10 ili više skokova i 5 ili više trojki.

Podsetimo, momak koga nazivaju „jednorogom“ zbog atipičnog stila igre za svoju visinu, je tokom sezone poslat u Razvojnu ligu zbog nešto lošijih partija u NBA.

Aleksej Pokuševski - Sputnik Srbija, 1920, 02.03.2021
Mlada zvezda srpske košarke za Sputnjik: Izlazimo na zagrevanje i zove me – Jokić!

Ovaj meč biće mu izuzetan podstrek za nastavak sezone, tokom kojeg bi trebalo da konstantno dobija minute na parketu zbog lošeg učinka Oklahome i njihovog plana da razvijaju mlade igrače, čak i po cenu pobeda.

Što se tiče utakmice Grizlisa i Tandera, kod pobednika je bolji od Pokuševskog bio samo Šej Gildžus-Aleksander sa 30 poena, četiri skoka i pet asistencija, dok se na drugoj strani istakao Dža Morent sa 22 poena i sedam proigravanja saigrača.

Popularni Poku će narednu priliku da ponovo zablista imati u noći između utorka i srede, kada Oklahoma gostuje Čikago Bulsima.