Hrvat je gol za pobedu posvetio Balaševiću /foto/

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaKopačke
Kopačke  - Sputnik Srbija, 1920, 28.02.2021
Hrvatski fudbaler Alen Halilović proslavljajući gol na utakmici 33. kola engleskog Čempionšipa, odao je poštu nedavno preminulom kantautoru Đorđu Balaševiću.

Fudbaleri Birmingem sitija su posle preokreta pobedili Kvins Park Rendžers rezultatom 2:1, a čovek odluke bio je 25-godišnji Alen Halilović.

​Hrvat je ušao na teren u 63. minutu kada je rezultat bio 1:0 za Kvins Park, da bi Pedersen u 82. izjednačio, a Halilović u 85. minutu doneo tri boda svom timu.

Filip Kostić - Sputnik Srbija, 1920, 28.02.2021
Filip Kostić je uhvatio zalet i ne namerava da se zaustavi /video/

Proslavljajući gol, bivši igrač Dinamo Zagreba, Barselone, Milana, Hamburgera, skinuo je dres, a ispod njega je imao majicu sa Balaševićevim likom.

Mediji na Ostrvu brzo su odgnonetnuli kome je Alen posvedio prvi pogodak u sezoni, uz konstataciju da je smrt poznatog kantautora iz Novog Sada ujedinila zemlje bivše velike Jugoslavije.

► Mediji: Priveden Slaviša Kokeza