Jokić ponovo uzalud dominirao – Denver ispustio produžetak u poslednjim stotinkama /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 18.02.2021
Košarkaši Denver Nagetsa pretrpeli su drugi poraz zaredom – ovoga puta bolji od njih bili su Vašington Vizardsi 130:128.

Nikola Jokić odigrao je još jedan odličan meč, ali po ko zna koji put to je bilo nedovoljno Nagetsima da dođu do pobede.

Srpski košarkaš je za 37 minuta na terenu postigao 33 poena i uz to je imao sedam skokova i devet asistencija. Uz to Džamal Marej je takođe briljirao (35/9/6), međutim, Vizardsi su predvođeni Bredlijem Bilom i Davisom Bertansom bili jači.

Denver je odlično otvorio utakmicu, u prvoj četvrtini imali su čak 17 poena prednosti, ali u drugoj deonici desilo im se pomračenje, Vašington je uspeo da se vrati i preokrene.

Ekipa iz Kolorada drugu četvrtinu izgubila je sa čak 23 poena (46:23), te su izabranici Skotija Bruksa na poluvremenu imali šest poena prednosti – 70:64.

U drugom poluvremenu Vizardsi su bili u konstantnoj prednosti, razlika je večito bila između četiri i deset poena prednosti, a Denver je u poslednjim minutima uspeo da uhvati priključak.

Marej je bio nezaustavljiv u završnici, pogađao je iz svih pozicija i dva puta je doneo Nagetsima izjednačenje – prvo na 30 sekundi do kraja (125:125), a potom i na dve sekunde (128:128).

Ekipa Majka Melouna loše je odigrala poslednji posed, Bredli Bil uspeo je da izvuče faul Džamajkla Grina na 0,1 do kraja i kako je sa linije za slobodna bacanja bio nepogrešiv, Vašington je slavio tek deveti put ove sezone.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su bivši košarkaš Partizana Davis Bertans sa 35 poena, dok je Bredli Bil ima 25 i 10 asistencija.

Kod Nagetsa uz veće spomenutog Jokića i Mareja, solidnim mečom mogu da se pohvale Porter junior (14/7) i Kampaco (14p).

Nagetsi imaju skor od 15/13, dok su Vizardsi na 9/17.