Medvedev razbio Rubljova i plasirao se u prvo polufinale u karijeri!

© AP Photo / Andy BrownbillRuski teniser Danil Medvedev tokom meča protiv Andreja Rubljova
Ruski teniser Danil Medvedev tokom meča protiv Andreja Rubljova - Sputnik Srbija, 1920, 17.02.2021
Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u svoje prvo polufinale Australijan opena u karijeri pobedom nad sunarodnikom Andrejom Rubljovim, sa 3-0 u setovima.

Medvedev je do trijumfa došao posle nešto više od dva sata igre, po setovima – 7:5, 6:3, 6:2.

Četvrtom teniseru sveta ovo je prvo polufinale Ozi opena u karijeri, a tek drugi put da ulazi u samu završnicu nekog Slema, nakon što je igrao finale US opena 2019. godine.

Njegov protivnik biće pobednik duela Rafael Nadal – Stefanos Cicipas, koji je na programu u sredu od 9.30.

Iako je Rubljov, osmi teniser planete, igrao veoma dobro tokom celog turnira i do četvrtfinala došao bez izgubljenog seta, protiv Danila se manje-više obrukao, mimo očekivanja.

​Andrej se dobro držao u prvom setu, uspeo momentalno da vrati pretrpljen brejk na 2:3, ali je na kraju poklekao u samoj završnici.

Trener Serene Vilijams Patrik Muratoglu - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2021
„Novak se nekada pretvara, ali nije lažov“ /video/

Neiskorišćene šanse su koštale Rubljova u drugom setu, pošto svoje tri brejk lopte nije uspeo da iskoristi, pa mu je protivnik sa istim brojem prilika oduzeo servis.

U trećem setu viđena je potpuna dominacija aktuelnog šampiona Završnog turnira u Londonu, koji će sada navijati za Cicipasa, sa kojim ima skor od pet pobeda i jednog poraza, protiv Nadala, od kojeg je izgubio tri od četiri međusobna duela.

Medvedevu je ovo bila peta pobeda u međusobnim susretima sa godinu dana mlađim sunarodnikom, a svaku do sada je zabeležio bez izgubljenog seta. On će, ujedno, od ponedeljka postati treći teniser sveta tako što će na lestvici prestići Dominika Tima, bez obzira na rezultat u nastavku turnira.

Ovo polufinale na programu je u petak, a u drugom, dan ranije, će se sastati Novak Đoković i Aslan Karacev.