Lajović u osmini finala Australijan opena!

© AP Photo / Andy WongDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2021
Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala Australijan opena pobedom nad Špancem Pedrom Martinesom od 3-1 u setovima.

Lajović je odigrao još jedan sjajan meč i upisao treću pobedu u nizu u Melburnu – 6:7, 7:5, 6:1,6:4.

On je do pobede došao posle tri časa i 15 minuta tenisa, a rival u osmini finala biće mu nemački teniser Aleksander Zverev.

Posle velike borbe u prvom setu prvi brejk je napravio Martines i poveo sa 5:4, ali je Dušan u narednom spasao tri set lopte i brejkom se vratio u set.

Ipak, iako je poveo sa 4:1 u taj-brejku, prvi deo igre pripao je španskom igraču.

​U drugom setu je Dušan umalo od gotovog napravio veresiju, pošto je brejk čuvao sve do trenutka kada je trebalo da izjednači u setovima.

Martines se vratio na 5:5, ali je naš predstavnik momentalno uzvratio i, nedugo zatim, odservirao za 1-1.

Potpuna dominacija našeg tenisera viđena je u trećem setu, gde je čak tri puta oduzeo servis rivalu.

Prvu brejk loptu u četvrtom setu imao je Martines, ali ju je Lajović spasao, a onda se spremio za napad u ključnom momentu.

Francuski teniser Benoa Per - Sputnik Srbija, 1920, 10.02.2021
„Australijan open je đubre i sramota, igra se samo zbog novca“

Španac je servirao za ostanak u meču pri rezultatu 5:4 za Lajovića, ali mu se nervoza uvukla u igru, pa je Dušan iskoristio drugu meč loptu i došao do zaslužene pobede.

Lajović i Zverev su se dva puta sastali u karijeri, a oba puta je pobede odnosio Nemac.

Igrali su 2018. godine na Rolan Garosu, kada je Nemac trijumfovao posle preokreta sa 3-2, a onda na istom turniru i godinu dana kasnije, kada je rezultat bio identičan.