Radonjić isključen, Amerikanac se teško povredio, Zvezda pobedila!

© Foto : ABA liga/Mornar/Media proDetalj sa utakmice Mornar – Crvena zvezda
Detalj sa utakmice Mornar – Crvena zvezda - Sputnik Srbija
Crvena zvezda je u 16. kolu ABA lige pobedila Mornar, na gostovanju u Baru, rezultatom 86:78.

Crveno-beli su došli na učinak od 11 pobeda i dva poraza, dok Mornar sada ima 12 uspeha i tri neuspeha.

Ovo je bila druga pobeda tima iz Srbije nad ekipom iz Crne Gore, nakon što su u Beogradu, ranije tokom ove sezone, slavili rezultatom 93:62.

Nažalost, utakmicu je obeležila i teška povreda američkog beka Džejkoba Pulena, jednog od najboljih košarkaša ekipe iz Bara, kojeg su tokom treće četvrtine morali da iznesu sa terena.

Videli smo i isključujuću tehničku grešku za trenera Zvezde Dejana Radonjića, koji je ušao u verbalni sukob sa predsednikom Mornara, Đorđijem Pavićevićem.

Zvezda je dobro ušla u meč i došla do uvodne prednosti, pa je sredinom prve deonice imala dvocifrenu prednost.

​Ipak, Mornar je serijom 7:0 došao do egala i do zaostatka od tri poena posle prvih deset minuta (22:25).

​I u drugoj četvrtini viđeno je po nekoliko serija na obe strane, ali su prednost napravili Džordan Lojd i Ognjen Dobrić, koji su bili izuzetno raspoloženi.

Mornar se i dalje odlično držao i na poluvreme otišao sa malim zaostatkom (37:40).

​Tokom treće deonice se igralo dosta brzo, neretko „koš za koš“, a, ako se izuzme povreda Pulena, viđena je izuzetno zanimljiva košarka.

Zvezda je, kao i u prethodna dva navrata, imala +3 i posle treće četvrtine (61:64).

​Goste iz Beograda nije poremetila isključujuća njihovog trenera, pa su posle tog momenta čak i podigli ritam.

Gordić je na pet minuta do kraja pogodio koš uz faul za -4, ali je to, kako se ispostavilo, bio poslednji trzaj Barana.

Najbolji kod pobednika bio je pomenuti Dobrić, koji je meč završio sa 20 poena (6/8 za tri), pet skokova i tri asistencije.

Džordan Lojd ga je pratio sa 18 poena (5/15), pet skokova i četiri asistencije, dok se istakao i Džoni O'Brajant, koj ije dodao 14 poena (5/13).

Na drugoj strani najefikasniji je bio Ajzea Vajthed sa 19 poena (6/14), pet skokova i četiri asistencije. Tejlor Smit je imao 15, Derik Nidam 13, a Keni Gejbrijel 11 poena.

​Izabranike Dejana Radonjića sada očekuju dva duela u Evroligi – 26. januara u Istanbulu protiv Efesa i 29. januara u Beogradu protiv Asvela.

Mornar 27. januara gostuje Uniksu u Kazanju, u okviru Top 16 faze Evrokupa.