Žestoki okršaji velikih zvezda – šampion i MVP pretrpeli tesne poraze /video/

© AP Photo / Jae C. HongKošarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms
Košarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms - Sputnik Srbija
Prethodne noći u NBA ligi na programu je bilo nekoliko utakmica među kojima su dueli između Milvokija i Bruklina, odnosno Golden Stejta i LA Lejkersa privukli najviše pažnje.

Na susretu Baksa i Netsa na terenu su bila tri MVP-ija – aktuelni Janis Adetokumbo i nekada najkorisniji igrači Džejms Harden i Kevin Durent.

Duel jednih od najboljih igrača na svetu nije razočarao, a na kraju su slavili Netsi 125:123.

Milvoki je bolje otvorio utakmicu i imao prednost tokom prve i jednog dela druge četvrtine, ali Bruklin je uspeo da preokrene do poluvremena i da na pauzu ode sa minimalnom prednošću – 57:56.

U trećoj četvrtini prednost ekipe Stiva Neša je rasla, u jednom trenutku bila je i dvocifrena i činilo se da će rutinski ostvariti pobedu. Ipak, Baksi se nisu predavali i u poslednjih dvanaest minuta bio je egal.

Gosti iz Viskonsina imali su poen prednosti u poslednjem minutu, međutim, tada je na scenu stupio Kevin Durent koji je na 36 sekundi do kraja pogodio trojku za 125:123.

Kris Midlton iz dva pokušaja nije uspeo da donese pobedu Milvokiju i Bruklin je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu.

Najefikasniji bio je Harden sa 34 poena i 12 asistencija, Durent je imao 30, devet skokova i šes asistencija, a Džo Heris 20 poena.

U poraženom timu Janis Adetokumbo je ubacio 34, uz 12 skokova i sedam asistencija, Midlton je dodao 25, a Holidej 22 poena.

Nešto kasnije, u udarnom terminu, na teren su izašli šampioni LA Lejkersi i bivši prvaci Golden Stejt Voriorsi.

Viđen je spektakularan duel u kom su Voriorsi tek u poslednjim minutima utakmice uspeli da preokrenu.

Lebron Džejms i saigrači vodili su od prvog minuta, kontrolisali su tempo, ali su u završnici ispustili prednost.

Džejms je imao nekoliko izgubljenih, nije briljirao i ekipa Stiva Kera se vratila u meč. Stef Kari na minut i po do kraja pogodio je važnu trojku za +5 i već tada je mogla da se nasluti pobeda Voriorsa.

Lejkersi su u poslednjem minutu imali šansu da dođu do trijumfa, ali je „kralj“ promašio trojku za pobedu.

Voriorse je do trijumfa predvodio Kari sa 26 poena i sedam asistencija, Ubre je ubacio 23, Vigins 18, dok je Grin imao sedam poena, osam skokova i devet asistencija.

U poraženom timu Denis Šruder postigao je 25 poena, Lebron je imao 19, pet skokova, asistencija i izgubljenih loptu, dok je Dejvis ubacio 17 uz 17 skokova.

Ovo je bio četvrti poraz Lejkersa, odnosno šesta pobeda Voriorsa.