Zvezda posle savršenih 6/6 prvi put izgubila od Valensije

© Foto : Foto: KK Crvena zvezdaDetalj sa meča Valensija – Crvena Zvezda
Detalj sa meča Valensija – Crvena Zvezda - Sputnik Srbija
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su rezultatom 91:71 na gostovanju Valensiji, u 20. kolu Evrolige.

Španski tim se osvetio crveno-belima za poraz u Beogradu i prvi put u istoriji pobedila Zvezdu u Evroligi.

Zvezda je prethodno imala 6/6 protiv Valensije u Evroligi, dok je skor u Evrokupu bio 4-0 za Špance.

Posle ovog meča srpski predstavnik je pao na skor od šest pobeda i 13 poraza, dok je ekipa koju predstavljaju Nikola Kalinić i Vanja Marinković na učinku od 11 trijumfa i devet neuspeha.

​Loš start je napravio pritisak gostima iz Beograda već od prvog minuta, pa je posle uvodnih deset minuta bilo čak +12 za domaćina.

Prednost Valensije nastavila je da raste i ubrzo je bilo 47:30, ali je usledila veoma bitna serija Zvezde u završnici poluvremena, sa kojom se na pauzu otišlo sa „samo“ -7.

​Na poluvremenu je Dejan Radonjić rekao da njegovi igrači moraju da poprave odbranu, a to se i desilo.

Dobra defanziva BrankaLazića i saigrača bila je bitan faktor na startu treće deonice, ali je Valensija tada većinu bezidejnih napada uspevala da reši poenima.

Čim je intenzitet crveno-belih opao, Valensija je to momentalno iskoristila i veoma brzo se ponovo odlepila na dvocifreni plus.

Zvezda je pokušavala da napravi veliki povratak u meč, ali realnih šansi nije bilo. Odbrana je bila na bišem nivou, pa su gosti primili značajno manje poena nego u prvih 20 minuta (42 umesto 49), ali je zato napad ostao na nedovoljnom nivou.

​Najbolji u dresu našeg predstavnika bio je Džoni O'Brajant sa 21 poenom (10/18) i tri skoka, ali i šest izgubljenih lopti, dok je jedini dvocifreni pored njega bio Kino Kolom sa 11 poena 83/5) i dva skoka, ali četiri izgubljene lopte.

Najviše asistencija je imao Lenston Hol (4), ali je ujedno odigrao samo deset minuta i za to vreme pogodio jedan šut od tri upućena.

Domaćina su predvodili Lui Laberi sa 16 i Nikola Kalinić sa 14 poena. Majk Tobi je imao 13, a Derik Vilijams 12. Vanja Marinković nije igrao zbog povrede šake.

Zvezda u ponedeljak gostuje Real Madridu u zaostalom meču 19. kola Evrolige.

​► Šek se obratio Jokiću na ruskom: Čekaj, nisi Rus? /video/