Rafali na fudbalskom terenu: Mektomini i Muriel za minut dvaput u metu

© AFP 2023 / MICHAEL REGANSkot Mektomini
Skot Mektomini - Sputnik Srbija
Svega nekoliko dana nakon što je Škot Skot Mektomini iz Mančester junajteda ispisao istoriju Premijer lige, golovima već u drugom i trećem minutu protiv Lidsa, što nikada nikom nije pošlo za nogom, stigao je odgovor iz Italije.

Luis Muriel možda nije bio tako munjevit da posle svega šezdesetak sekundi pronađe put do mreže Mihajlovićeve Bolonje u meču 14. kola Serije A (2:2), ali je zato dvaput za minut matirao Da Kostu.

Kolumbijac koji obično ima ulogu rezerviste u Atalanti, ovoga puta je dobio šansu da zaigra od starta kod trenera Đan Pjera Gasperinija, oduživši mu se s dva gola.

Leo Mesi - Sputnik Srbija
Mesi je mislio da nikada neće uspeti, a sada mu i Pele zavidi

Prvi je postigao iz penala u 22. minutu, da bi već u prvom sledećem napadu, a igrao se 23. minut, ponovo bio strelac. Za razliku od Mektominija čiji je Mančester junajted demolirao Lids i upisao ubedljiv trijumf rezultatom 6:2, Muriel i Atalanta su se na kraju sapleli, osvojivši samo bod.

Tim Siniše Mihajlovića je do kraja susreta preko Tomijasua i Paza uspeo da izbegne poraz.

​Na taj način maestralno je odgovorio na podvig štopera i veziste Mančester junajteda Skota Mektominija.

Intresantno, u prethodnom kolu Serije A Leao iz Milana je takođe ispisao nove stranice fudbalske istorije, pošto je posle svega 6,4 sekundi postigao gol protiv Sasuola.