Debakl Zvezde u Rusiji!

© Sputnik / Aleksandr Galьperin / Uđi u bazu fotografijaMarko Simonović, košarkaš Zvezde
Marko Simonović, košarkaš Zvezde - Sputnik Srbija
Košarkaši Crvene zvezde su doživeli debakl na gostovanju Zenitu u Rusiji u okviru Evrolige pošto je meč završen rezultatom 98:69.

Srpski predstavnik je u elitnom takmičenju doživeo i 11. poraz na 16 utakmica, a duel u Sankt Peterburgu je bio rešen već u prvoj četvrtini.

Trener KK Crvena zvezda Saša Obradović nezadovoljan igrom svog tima na meču protiv Zenita - Sputnik Srbija
Obradović besan posle debakla Zvezde: Sramotno!

Već tada je Zenit stigao do 20 poena prednosti i do kraja meča je samo održavao razliku, ne dozvoljavajući rivalu da se približi.

Zvezda je u Rusiju otputovala bez Džordana Lojda, najboljeg poentera ekipe, koji je zaražen virusom korona.

U timu nije bilo ni centra Emanuela Terija, u Rusiju nisu putovali Boriša Simanić i Aleksa Radanov, igrači sa malom minutažom, dok je debitovao Kino Kolom, koji je nedavno stigao u klub umesto Tejlora Ročestija.

Zenit je prvu deonicu rešio rezultatom 30:12, do poluvremena je Zvezda uspela da smanji zaostatak, ali je u nastavku bila potpuno nadigrana.

Najbolji pojedinac u redovima pobedničkog tima bio je bivši igrač Zvezde, Kej Si Rivers koji je ubacio 23 poena.

Sjajnu podršku je imao u Kevinu Pengosu koji je dodao 17, dok je još jedan bivši crveno-beli, Bili Beron, sa 13 poena i pet asistencija upisao odličnu predstavu.

Na drugoj strani su dvocifreni učinak imali samo Džoni O'Brajant sa 13 i Dejan Davidovac sa deset poena, Ognjen Dobrić je upisao devet, Kori Volden osam, Aleksa Uskoković sedam, a Kolom je na debiju zabeležio pet poena za nešto manje od deset minuta u igri.

Posle 16 odigranih utakmica Zvezda je 16. na tabeli sa pet pobeda i 11 poraza, ali i jednom ili dve utakmice više od ostalih rivala.

► Paradoks košarke na Jadranu: Jedna ekipa se udavila, a šest i dalje pliva u Evropi

► Obradović o navijačima: Samo razmišljam o danu kada ćemo zajedno da pobeđujemo

► Da li je iskusni Španac rešenje Zvezdinih problema?