Liverpul „brojao“ do sedam – najteži poraz u istoriji Lukinog Kristal Palasa!

© AP Photo / Adam DavyMohamed Salah, Liverpul
Mohamed Salah, Liverpul - Sputnik Srbija
Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju Kristal Palas 7:0 u 14. kolu Premijer lige.

Izabranici Jirgena Klopa odigrali su najbolju utakmicu ove sezone, briljirali su od prvog do poslednjeg minuta i potpuno su unuštili protivnika iz Londona.

Kristal Palas doživeo je najteži poraz u istoriji na svom stadionu, pošto nikada pre nisu primili sedam golova na „Selhurst parku“.

Već u prvom poluvremenu moglo je da se nasluti da se Luka Milivojević i Kristal Palas neće dobro provesti. U trećem minutu Minamino je pogodio za 1:0, u 35. je Mane povosio na 2:0, a u 44. u listu strelaca upisao se i Bobi Firmino.

Redsi su postigli tri gola u prvom poluvremenu kao gosti prvi put od 2017. godine kada su to učinili protiv Bornmuta.

U nastavku meča gosti iz Liverpula nisu želeli da spuste gas, već su postigli još četiri gola. Henderson je u 52. pogodio za 4:0, a potom je u igru ušao i Mohamed Salah.

Egipćanin je do kraja dao dva gola i jednom je asistirao. U strelce se upisao u 81. i 84, dok je Firmino asistirao u 68. minutu.

Salah je prvi igrač u istoriji Liverpula koji je kao zamena dao dva gola i podelio jednu asistenciju.

Liverpul se nalazi na prvom mestu sa 31 bodom iz 14 mečeva, dok je Palas na 12. sa 18 bodova.