Partizan upisao sedmu uzastopnu pobedu i ponovo sačuvao mrežu

Fudbaleri Partizana su uspeli da upišu i sedmu uzastopnu pobedu, sa 2:0 su pobedili Voždovac u 18. kolu Superlige Srbije.

Vicešampion nije odigrao meč za pamćenje, ali je uspeo da ostvari cilj i stigne do vrednih bodova.

Vladimir Stojković - Sputnik Srbija
Partizan se izvukao iz nokdauna – glavu su mu sačuvala tri para rukavica

Partizan je drugi na tabeli sa 41 poenom, šest manje od vodeće Crvene zvezde koja u nedelju igra protiv Bačke.

Već u prvih desetak minuta duela na stadionu Voždovca viđene su prilike na obe strane.

Odličnu šansu za tim trenera Jovana Damjanovića je imao Miloš Pantović, ali je bio neprecizan.

Domaći su bili konkretniji, dvaput je morao da reaguje mladi golman Aleksandar Popović, a tek u 45. minutu Partizan je došao na korak od gola, posle šuta Filipa Holendera.

​Posle pet minuta igre u drugom poluvremenu mreža se zatresla, Aleksandar Šćekić je predivno uposlio Takumu Asana, a Japanac nije imao težak posao da savlada golmana Miloja Prekovića.

Voždovac je nastavio sa atacima, ali je Partizan uspeo da duplira prednost preko Lazara Markovića, koji je meč startovao sa klupe za rezervne igrače.

Asistenciju je upisao Bibras Natho, a nekadašnji reprezentativac Srbije je samo prosledio loptu u gol.

Trenera Partizana Aleksandra Stanojevića može da raduje činjenica da je mreža njegove ekipe ponovo ostala netaknuta, kao i da je ispit ponovo položio mladi čuvar mreže Popović.

Sa druge strane, Voždovac je osmoplasirani na tabeli sa 27 bodova, koliko imaju Radnik i Radnički na pozicijama iznad i ispod beogradskog tima.

► Partizan se izvukao iz nokdauna – glavu su mu sačuvala tri para rukavica

► Biramo najlepši gol – „štikla“, brzi voz iz Koreje ili „makazice neznanog junaka“ /video/

► Protesti, predrasude, uvrede, srednji prst, ali – Rusija sada zna ko je Marko Nikolić