Zvezda posle dramatičnog finiša izgubila od Olimpijakosa u 500. meču u Evropi

© Foto : ABA/Crvena zvezda mtsOgnjen Dobrić i Džordan Lojd, Crvena zvezda
Ognjen Dobrić i Džordan Lojd, Crvena zvezda - Sputnik Srbija
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Olimpijakosa 81:79 u 13. kolu Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića nisu uspeli da u uzbudljivoj završnici savladaju goste iz Pireja.

Jedan od tragičara je Džoni O'Brajant koji je na šest sekundi do kraja imao slobodna bacanja da donese Zvezdi prednost.

Pogodio je jedno slobodno i rezultat na semaforu bio je 79:79. Olimpijakos je imao poslednji napad o kojem će se pričati narednih sati. Kod ubacivanja lopte, Spanulis je odgurnuo Lazića i bacio ga na parket, a arbitri nisu dosudili faul u napadu.

Nakon toga iskusni Jorgos Printezis pogodio je uz faul na tri sekunde do kraja. Promašio je dodatno slobodno, Zvezda za kratak period nije uspela da organizuje napad i doživela je poraz u 500. meču u Evropi.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Džoni O'Brajant sa 16 poena, a pratili su ga Volden i Lojd sa 13, kao i Jagodić-Kuridža sa 10 poena.

Olimijakos su do trijumfa predvodili Printezis sa 16, Spanulis je ubacio 14, dok su po 12 postigli Herison i Slukas

Crveno-beli odlično su otvorili utakmicu i serijom Korija Voldena došli su do +6, 11:5. Potom je u igru ušao i Džoni O'Brajant koji je nastavio tamo gde je stao njegov sunarodnik pogodivši dve trojke i dvojku.

Briljirala je Zvezda u prvom periodu, prednost je rasla i na kraju desetominutnog perioda rezultat je bio 30:16.

Tokom druge deonice ekipa Saše Obradovića održavala je prednost koja se kretala između osam i 13 poena.

Treba napomenuti da je suđenje u prvom poluvremenu bilo diskutabilno, te su gosti iz Pireja zadovoljni otišli na petanestominutu pauzu jer su imali „svega“ osam poena zaostatka – 45:37.

Utisak je bio da ekipa sa Malog Kalemegdana igra mnogo bolje nego što je to semafor pokazivao.

U trećoj četvrtini ekipa Jorgosa Barcokasa potpuno je uhvatila priključak. Eron Herison pokrenuo je seriju i do kraja trećeg perioda gledali smo veliku borbu.

U poslednju deonicu ušlo se sa rezultatom 62:61 za Olimpijakos.

Tokom čevrtog perioda igre ekipa Olimpijakosa održavala je minimalnu prednost sve do 36. minuta. Tada su crveno-beli uspeli da preokrenu, te su u poslednji minut ušli sa +2, 78:76.

Printezis je na 40 sekundi do kraja doneo izjednačenje timu, a potom Zvezda nije uspela da iskoristi šansu. Olimpijakos je imao sve u svojim rukama u poslednjem napadu međutim, Obradović se odlučio na hrabar potez.

Lazić je na osam sekundi do kraja napravio faul čime je poslao Vasilisa Spanulisa na liniju za slobodna bacanja. Iskusni Grk pogodio je jedno slobodno i crveno-beli su imali napad za pobedu.

Potom je usledio finiš koji smo opisali na početku izveštaja i Zvezda je pretrpela deveti poraz u trinaest utakmica.