Magična partija Jovana Lazarevića – Srbija ide na Svetsko prvenstvo!

© AFP 2023 / LUIS ROBAYOFutsal lopta
Futsal lopta - Sputnik Srbija
Futsal reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo koje će naredne godine biti održano u Litvaniji.

Srpski tim je posle pobede u Kragujevcu 1:0 odoleo ekipi Finske u revanšu finala baraža – 5:5 (3:2) i izborio učešće na završnom turniru.

Srbi su bolje otvorili meč na nezgodnom gostovanju, s obzirom na to da je Marko Pršić postigao gol već u drugom minutu.

Pršić je bio i strelac pobedonosnog gola u Kragujevcu u novembru u prvom meču.

​Domaći su se u narednih devet minuta vratili u život i uspeli da preokrenu rezultat, najpre je Pikarainen izjednačio u četvrtom, da bi već u 11. minutu Autio doneo prednost Fincima.

Igralo se otvoreno, bez obzira na veliki ulog, a Srbija je preko Jovana Lazarevića stigla do izjednačenja, svega šezedeset sekundi posle vođstva Skandinavaca.

Nije to bio rezultat kojim se otišlo na odmor, Gronholm je uspeo da matira Momčilovića za novo vođstvo za kraj prvog poluvremena, u kojem su izabranici selektora Gorana Ivančića čak tri puta pogađali okvir gola

Nastavak je doneo još ofanzivniju Srbiju, koja je znala šta hoće i koliko može, a kao plod takve igre izrodio se novi pogodak Lazarevića na drugu asistenciju Petrova.

Lazarević je izveo majstoriju u 24. minutu, prelepo je zarolao loptu i prevario golmana, a onda je rutinski poslao u mrežu, zajedno sa još jednim finskim igračem koji se u nameri da zaustavi taj udarac zapetljao u mrežu.

Maestralni napadač postigao je i treći gol i doneo prednost “orlovima” 4:3, Autio je drugim golom na susretu uspeo da vrati nadu Fincima – 4:4, ali je Miloš Stojković hirurški preciznim udarcem u same rašlje, pogodio za 5:4.

U poslednjem minutu susreta Kitola je pogodio za konačnih 5:5.

Mundijal u Litvaniji biće održan naredne godine od 12. septembra do 4. oktobra.