Zvezda ostala bez goriva u završnici u Tel Avivu

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaKošarkaš Crvene zvezde Tejlor Ročesti
Košarkaš Crvene zvezde Tejlor Ročesti - Sputnik Srbija
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Makabija 81:76 u 12. Kolu Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića odigrali su dobar meč u Tel Avivu, borili su se do poslednjeg minuta, ali nisu imali snage za trijumf.

U poslednjem minutu viđena je velika borba. Zvezda je imala šansu, O'Brajant je šutirao za (-1), ali je promašio i usledila je kazna.

Na 29 sekundi do kraja Elajdža Brajant pogodio je trojku za velikih +7 (78:71) i Zvezda nije uspela da se vrati.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Džordan Lojd sa 24 poena, Davidovac je ubacio 14, dok je O'Brajant meč završio sa 13.

Pobednika je predvodio Vilbekin sa 23 poena, Brajant je ubacio 18, Hanter 13.

Crveno-beli dobro su otvorili utakmicu i pogotkom Jagodića-Kuridže došli su do sedam poena prednosti (9:16).

Ekipa Janisa Sferopulosa podigla je nivo igre i do kraja četvrtine uspela je da preokrene rezultat. Na kratku pauzu otišlo se sa rezultatom 23:20.

Zvezda je popustila u drugoj četvrtini, došlo je do manjeg pada u koncentraciji i Makabi je održavao prednost.

Serijom Džordana Lojda i Duopa Rita ekipa Saše Obradovića uspela je da dođe do egala i na poluvreme se otišlo sa 41:38 za izraelskog predstavnika.

​Srpski predstavnik nije dobro otvorio treću četvrtinu. Makabi je prvi put došao do dvocifrene prednosti, ali su crveno-beli uspeli da se vrate i pred poslednju deonicu ušli su sa poenom zaostatka.

U poslednjoj deonici nijedna ekipa nije mogla da se odvoji i stekne lepu prednost. Tako je bilo sve do poslednjeg minuta kada je Brajant pogodio trojku i time slomio otpor Zvezde.

Zvezda posle dvanaest utakmica ima skor 4/8, baš kao i Makabi.

► Sin Zvezdine legende govorio za Sputnjik o srpskoj zastavi koju je odneo u Vašington

► Jokić prvi put s prstenom – ne zanimaju ga ni komentari ni Lejkersi ni Klipersi