Intervencija Zvezdinog golmana Milana Borjana na meču protiv Hofenhajma - Sputnik Srbija

Zvezda nulom u Beogradu do proleća u Evropi /foto/

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da se plasiraju u eliminacionu fazu Lige Evrope nerešenim rezultatom (0:0) u meču petog kola takmičenja protiv nemačkog Hofenhajma.

Ekipa trenera Dejana Stankovića je uspela da ostvari prvenstveni cilj, da ostane neporažena, osvoji deseti bod u drugom po značaju evropskom klupskom takmičenju i kolo pre kraja obezbedi sebi plasman u dalju fazu.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković na meču protiv Hofenhajma - Sputnik Srbija
Stanković posle podviga Zvezde: Lepota igre? Ne zanima me, cilj je rezultat

Srpski predstavnik je, očekivano, prepustio inicijativu protivniku, dozvolio mu veći posed lopte, ali ekipa koju je na teren poslao Sebastijan Henes nije uspela to da iskoristi.

Zapravo, veliku ulogu je za tim Zvezde odigrao golman Milan Borjan, koji je upisao pet odbrana, od ukupno 15 šuteva rivala.

Zvezda u poslednjem kolu igra protiv Libereca u meču koji neće imati takmičarski značaj.

Crveno-beli nisu odigrali najbolji meč protiv bundesligaša, veći deo susreta su se branili, međutim ostvarili su ono što su zacrtali pre početka duela.

Na startu meča, ali i tokom većeg dela prvog poluvremena gledali smo uspavanku na stadionu „Rajko Mitić“.

Aktuelni šampion Srbije ušao je veoma oprezno u meč i u prvih petnaest minuta nije mnogo vremena proveo na protivničkoj polovini.

Gosti iz Nemačke pritiskali su poslednju liniju Zvezde, te je Stankovićevim izabranicima bilo teško da iznesu loptu sa svoje polovine.

© AP Photo / Marko DrobnjakovicDuel Mijata Gaćinovića i Nemanje Milunovića na utakmici Crvena zvezda — Hofenhajm
Duel Mijata Gaćinovića i Nemanje Milunovića na utakmici Crvena zvezda — Hofenhajm - Sputnik Srbija
1/5
© REUTERS / MARKO DJURICAFudbaleri Hofenhajma izlaze na teren stadiona „Rajko Mitić“
Fudbaleri Hofenhajma izlaze na teren stadiona „Rajko Mitić“ - Sputnik Srbija
2/5
Fudbaleri Hofenhajma izlaze na teren stadiona „Rajko Mitić“
© AP Photo / Marko DrobnjakovicFudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović na utakmici Lige Evrope protiv Hofenhajma
Fudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović na utakmici Lige Evrope protiv Hofenhajma - Sputnik Srbija
3/5
© AP Photo / Marko DrobnjakovicDetalj sa utakmice Crvena zvezda — Hofenhajm
Detalj sa utakmice Crvena zvezda — Hofenhajm - Sputnik Srbija
4/5
Detalj sa utakmice Crvena zvezda — Hofenhajm
© AP Photo / Marko DrobnjakovicDuel Milunovića i Klausa na utakmici Crvena zvezda — Hofenhajm
5/5

Crveno-beli su se pritiska oslobodili sredinom prvog perioda igre, međutim prvu priliku imali su igrači trenera Henesa.

Igrao se 37. minut kada se Dabur našao u dobroj šansi, šutirao je u bliži ugao, a Borjan je odličnom intervencijom sprečio vođstvo protivnika.

Do kraja prvog poluvremena Hofenhajm je imao još jednu šansu, reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović je 45. minutu imao sjajnu priliku, ali je izostala realizacija.

Na poluvreme se otišlo bez golova, a na startu drugog perioda igre gledali smo sličnu igru s početka meča.

Hofenhajm je pritiskao, Zvezda se branila i tek sredinom drugog poluvremena uspela je da dođe do daha.

Zvezdin golman Milan Borjan - Sputnik Srbija
Borjan: Ne stajemo, idemo na pobedu protiv Libereca

U periodu između 65. i 75. minuta crveno-beli bili su ravnopravan rival. Imala je ekipa Dejana Stankovića polušanse, mogli su bolje da ih realizuju, ali nisu i rezultat se nije menjao.

Na kraju meča usledio je poslednji nalet gostiju, pretili su Nemci, a briljirao je Borjan, koji je još jednom kao kapiten dokazao da je stub ove ekipe Zvezde.

Golman šampiona Srbije ponovo je bio najbolji igrač na terenu i zahvaljujući njegovim odličnim reakcijama mreža crveno-belih ostala je netaknuta.

Posle pet odigranih mečeva Zvezda se nalazi na drugom mestu sa deset bodova, dok je Hofenhajm prvi sa 13.

20:41 03.12.2020

Nokaut faza Lige Evrope može da se oseti u vazduhu.

Fenomenalna odbrana golmana Zvezde!

20:35 03.12.2020

Foht je napravio prekršaj na sredini terena. Glavni sudija pustio je prednost, a na usporenom snimku se videlo da je faul bio za opomenu, odnosno žuti karton.

Kako Foht već ima žuti karton, Zvezda je oštećena u završnici meča.

20:34 03.12.2020

Našao se u dobroj poziciji, ali je štoper nemačkog tima blokirao šut napadača Zvezde.

20:32 03.12.2020

Trener Crvene zvezde potpuno će se zatvoriti u završnici utakmice.

20:30 03.12.2020

Snažan udarac uputio je Robert Skov. Borjan je bio na dobrom mestu i refleksno je izbacio loptu.

20:25 03.12.2020

Golman Zvezde na vreme je istrčao i došao je do lopte pre fudbalera Hofenhajma.

U jednom trenutku gosti su žestoko napadali crveno-bele.

Srpski predstavnik oslobodio se pritiska i sada gledamo ravnopravnu igru.

20:19 03.12.2020

El Fardu Ben šutirao je glavom preko gola. Solidna šansa

20:16 03.12.2020

Obećavala je akcija. Krilni napadač Zvezde ušao je u kazneni prostor, ali je loše dodao loptu do Bena.

20:14 03.12.2020

Posle kornera crveno-beli nisu uspeli da dođu do šanse. Ben je centrirao, poslao je nešto jaču loptu i ona je preletela sve fudbalere.

20:11 03.12.2020

Iz više uglova:

Popaljene baklje na severnoj tribini stadiona Rajko Mitić - Sputnik Srbija
Spektakularan vatromet navijača Zvezde /foto, video/

Sreća pa je lopta veznog igrača Hofenhajma otišla malo iznad prečke.

20:08 03.12.2020

Slovan vodi 2:0 i ovaj rezultat ne ugrožava Zvezdu sve dok je nerešeno u Beogradu.

Njegoš Petrović u akciji.

Ben se našao u šansi. Mogao je da šutira iz dobre pozicije, ali se odlučio za asistenciju i nikoga nije pronašao u kaznenom prostoru.

20:02 03.12.2020

Gaćinović je dodao loptu do Klausa čiji je udarac blokirao Milunović.

Andrej Kramarić zamenio je Dabura.

19:58 03.12.2020

Umesto Spiridonovića u igru je ušao Vukanović.

46' Počelo je drugo poluvreme!

Nerešeno posle 45 minuta.

Srpski fudbaler iz redova Hofenhajma našao se u dobroj šansi. Fintom je stvorio prostor za šut, ali je nedostala realizacija.

19:37 03.12.2020

Reprezentativac Gabona šutirao je po zemlji.

19:35 03.12.2020

Duel Milunovića i Klausa

19:33 03.12.2020

Ovoga puta nije bilo toliko opasno. Golman Zvezde je bio dobro postavljen i bez većih problema je primirio loptu.

Dabur je šutirao, a golman Zvezde odbranio.

19:27 03.12.2020

Zvezda za nešto više od pola sata igre nije uputila nijedan udarac ka golu Baumana.

19:20 03.12.2020

Degenek i Gaćinović u duelu

19:18 03.12.2020

Kanga je poslao dobru loptu ka desnom beku Zvezde, koji je zamalo bio u ofsajdu. Propala je potencijalno dobra šansa.

19:15 03.12.2020

Skov je pokušao da pronađe Klausa kojeg je lopta preletela.

19:14 03.12.2020
19:12 03.12.2020

Gajger je centrirao, a štoper Zvezde je izbacio loptu van kaznenog.

Gajić je pokušao oštrim centaršutom. Odbrana nemačkog tima je dobro reagovala i otklonila opasnost.

19:08 03.12.2020

Bez prilika na obe strane. Hofenhajm je nešto konkretniji, ali nismo videli mnogo fudbala na startu meča.

Crveno-beli lakše dišu posle uvodnog pritiska gostujućih igrača.

19:01 03.12.2020

Visok presing ekipe Sebastijana Henesa. Zvezda, za sada, teško prelazi polovinu terena.

Odlično se postavio Degenek i blokirao šut Skova.

18:55 03.12.2020

Prvi napad imaju gostujući fudbaleri.

18:54 03.12.2020

Pored stadiona u toku je pirotehnički spektakl u režiji navijača Crvene zvezde.

18:48 03.12.2020

Zvezda je na teren izašla u sledećem sastavu:

Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Degenek – Petrović, Sanogo – Spiridonović, Kanga, Ben – Falčineli.

Njegov kolega, Sebastijan Henes, takođe je imao probleme pred meč, ali je ipak uspeo da sastavi tim.

Gosti su na teren istrčali u sastavu:

Bauman – Skov, Bogard, Fogt, Nortvajt, Džon – Giger, Rudi – Gaćinović, Klaus, Dabur.

18:45 03.12.2020

Crveno-belima potrebno je da osvoje bod protiv nemačkog predstavnika da bi i matematički osigurali plasman u nokaut fazu.

Zvezda i eventualnim porazom može dalje ukoliko Liberec ne pobedi Gent.

18:43 03.12.2020

„Igramo protiv dominantne ekipe u našoj grupi, rezultati to govore, možda oni u Bundesligi imaju malo probelma, ali to nije merilo za sutra. Videćemo sa kakvim timom će doći, da li će kalkulisati jer je i njima Bundesliga važna“.