U gradu nema naznaka „ratnog doba“. Prodavnice, kafići, restorani i bioskopi rade. Na trgovima i u parkovima ima mnogo prolaznika.
Pored ratnog stanja, u zemlji je uveden i karantin zbog pandemije virusa korona. Sve u svemu, napetost u gradu se ne oseća, iako su neki sagovornici agencije izrazili zabrinutost zbog budućnosti zemlje, kaže dopisnik Sputnjika.
„Ničega se ne plašimo, nikakve panike nema. Verujemo u uspeh“, rekao je za Sputnjik jedan stanovnik Jerevana.
S druge strane, sagovornica agencije, koja radi u bankarskom sektoru, izjavila je da je zabrinuta.
„Bojim se da će Jermenija postati Sirija i nadam se da će se borbena dejstva uskoro okončati“, rekla je ona i naglasila da je posebno brinu delovanja Turske, koja, prema njenim rečima, „odavno sve ignoriše i koja je poverovala da joj je sve dopušteno“.
Iako je u zemlji proglašena mobilizacija, mnogi ne čekaju poziv i sami ili u grupama odlaze u Nagorno-Karabah. Iako Ministarstvo odbrane pozdravlja dobrovoljački pokret, savetuje da se te akcije koordinišu sa vojnim komesarijatima.
U Nagorno-Karabahu juče su izbili novi sukobi, a Baku i Jerevan se međusobno optužuju za pokretanje borbenih dejstava. Takođe, značajno se razliku i podaci dve strane o broju poginulih i ranjenih u protivničkim redovima.
Borbe su nastavljene i danas.
Pročitajte još:
- Rusija: Erdogan samo doliva ulje na vatru
- Simonjanova: Pogledajte godišta žrtava u jermenskoj vojsci i obustavite besmisleni pokolj