Kako se navodi, Tajna služba SAD je insistirala na tome da se predsednik skloni. Prema navodima lista „Si-En-Ena“, Tramp je proveo u skloništu nešto manje od sat vremena.
„Njujork tajms“ ističe da se, prema postojećim pravilima, američki lider spušta u bunker u situacijama kada Beloj kući „preti opasnost“. Na primer, u svetlu terorističkih napada 11. septembra 2001. godine u tom skloništu su se krili Dik Čejni, koji je u to vreme bio potpredsednik SAD i 43. američki predsednik Džordž Buš Mlađi.
Zaposlenima u Beloj kući u nedelju su preporučili da ne dolaze na posao zbog nereda u Vašingtonu.
Tokom protesta zbog smrti u Mineapolisu Afroamerikanca Džordža Flojda, koji je preminuo nakon što mu je beli policajac klečao na vratu, Bela kuća je nakratko bila pod blokadom, opkoljena demonstrantima koji su uzvikivali „Nema mira bez pravde“, a situacija je bila na ivici sukoba kada su pripadnici policije zapretili suzavcem jednom dečaku.
Teroristi u SAD su tokom 11. septembra 2001. godine oteli nekoliko putničkih aviona i usmerili ih na dve kule Svetskog trgovinskog centra u Njujorku i zgradu Pentagona u američkoj državi Virdžinija. Četvrti avion srušio se u blizini grada Šenksvila u Pensilvaniji. U ovoj seriji napada poginulo je 2.996 osoba, a više od šest hiljada je povređeno.
Pročitajte još: