Grci snažnom odbranom do ubedljive pobede, „đetići“ odigrali poluvreme za zaborav (foto, video)

© Foto : fiba.basketballGrčki reprezentativac Janis Adetokumbo na utakmici protiv Crne Gore
Grčki reprezentativac Janis Adetokumbo na utakmici protiv Crne Gore - Sputnik Srbija
Crna Gora je nastup na svom prvom svetskom prvenstvu u košarci od osamostaljenja započela ubedljivim porazom od Grčke 85:60 (17:9, 25:7, 21:22, 22:22).

Razlika je napravljena u prvom poluvremenu, u kom je Crna Gora uspela da postigne svega 16 poena! Igrali su Crnogorci na svog najboljeg igrača, ali Vučević je u tom periodu šutirao samo 3/9.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Printezis sa 16 poena, dok je najkorisniji bio Jorgos Papajanis, sa indeksom 27 – 15 poena, 9 skokova i dve blokade. Dvocifreni su bili još i Janis Borusis (12) i zvezda tima Janis Adetokumbo (10 poena i 8 skokova  za samo 16 minuta na parketu).

Ipak, možda najveći posao Grci su uradili u odbrani. Uspešno su zaustavili snažnu centarsku liniju Crne Gore. Nikola Vučević, najefikasniji u crnogorskom timu sa 12 poena, i Bojan Dubljević, koji je ubacio samo 5, odigrali su znatno ispod svog uobičajenog nivoa.

© Foto : fiba.basketball
1/4
Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević na utakmici protiv Grčke - Sputnik Srbija
2/4
Reprezentativac Grčke Jorgos Papajanis na utakmici protiv Crne Gore - Sputnik Srbija
3/4
Janis Adetokumbo blokadom zaustavlja Nikolu Vučevića na utakmici Grčke i Crne Gore - Sputnik Srbija
4/4
1/4
2/4
3/4
4/4

U drugoj utakmici grupe F, Brazil se priključio odabranom društvu reprezentacija koje su u svojoj prvoj utakmici prebacile stotku, savladavši Novi Zeland rezultatom 94:102.

Utakmice drugog kola igraju se u utorak, 3. septembra. Crna Gora igra protiv Novog Zelanda, a Grčka protiv Brazila.