Prva tačka u saopštenju su trgovinska pitanja. „Velika sedmorka“ se zalaže za principe otvorene i pravedne međunarodne trgovine, kao i za stabilnost svetske ekonomije, navedeno je u dokumentu.
Zemlje G7 nameravaju da utiču na reformu Svetske trgovinske organizacije, sa ciljem da ona postane efikasnija u oblasti zaštite intelektualne svojine i da brže rešava nesuglasice i iskoreni „nepoštenu praksu“.
G7 je zatražio od ministara finansija zemalja „velike sedmorke“ (Nemačka, Francuska, SAD, Japan, Kanada, Italija i Velika Britanija) da prate situaciju u svetskoj ekonomiji.
G7 se obavezuje da postigne saglasnost 2020. godine, kako bi olakšao regulatorne barijere i modernizovao međunarodnu poresku politiku u okviru Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj.
Iranski nuklearni program je druga tačka u saopštenju.
„Potpuno smo saglasni u vezi sa dva cilja: da se ne dopusti da Iran ima nuklearno oružje, kao i da se doprinese miru i stabilnosti u regionu“, navele su članice G7.
Na trećem mestu u dokumentu je situacija u Ukrajini. U vezi sa tim pitanjem navedeno je da Francuska i Nemačka nameravaju da organizuju susret u „normandijskom formatu“ tokom narednih nekoliko sedmica.
Četvrta tema završnog dokumenta G7 je Libija. Lideri „velike sedmorke“ podržavaju primirje u toj zemlji, koje će omogućiti da se uspostavi trajni prekid vatre.
„Smatramo da samo političko rešenje može da osigura stabilnost u Libiji“, napisano je u dokumentu.
Navedeno je da lideri G7 očekuju „dobro pripremljenu međunarodnu konferenciju, u kojoj će učestvovati sve strane i regionalni igrači koji učestvuju u sukobu“.
Poslednja tačka u saopštenju je situacija u Hongkongu. Autori završnog dokumenta pozivaju da se izbegne nasilje i ističu važnost deklaracije Velike Britanije i Kine iz 1984. godine.