Ispred Parlamenta se okupila malobrojna grupa demonstranata koju uglavnom čine mladi ljudi. Oko zgrade dežuraju brigade hitne pomoći i policije.
Učesnici protesta izrazili su negodovanje zbog toga što su se na mitingu pojavili predstavnici opozicije, jer smatraju da političarima nije mesto na tom protestu.
Neredi u Tbilisiju
On sam je objasnio da mu je to mesto ponudila gruzijska strana, u skladu s protokolom koji nalaže ta vrsta skupova.
To je iznerviralo poslanike opozicije koji su napustili zasedanje, a u zdanje Parlamenta uleteli su ekstremisti. Kasnije je u centru grada počeo miting kojem se priključila opozicija sa zahtevom da članovi Vlade podnesu ostavke.
Specijalne policijske snage rasterale su demonstrante, upotrebivši suzavac, gumene metke i vodene topove, ali je miting sledećeg dana nastavljen. Prema poslednjim podacima Ministarstva zdravlja Gruzije, u neredima je povređeno 240 ljudi, a više od 300 osoba je uhapšeno.

Zabrana letova
Predsednik Rusije Vladimir Putin je 21. juna potpisao ukaz kojim se ruskim avio-prevoznicima od 8. jula zabranjuju letovi ka Gruziji. Turističkim agencijama je preporučeno da ne prodaju aranžmane ruskim državljanima za Gruziju, a Vladi je naloženo da omogući povratak Rusa u domovinu.
Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov je objasnio da je reč o iznuđenim restriktivnim merama, čiji je cilj da se zaštiti bezbednost ruskih građana. On je dodao da će letovi biti obnovljeni čim situacija u Gruziji bude stabilizovana.
Prema navodima Asocijacije turističkih organizacija Rusije, u Gruziji sada, u okviru turističkih aranžmana, letuje pet od sedam hiljada turista iz Rusije, kao i dva do tri puta više osoba koje su tamo otputovale samostalno. Prema gruzijskoj statistici, prošle godine je svaki peti turista u toj zemlji bio iz Rusije.