Posmrtni ostaci su ekshumirani u Gornjem Selištu (2), Petrinji (2), Glini (1), Šašu (1), Šibeniku (1), Vrbovljani (1), Vodoteču (1), Gračacu (1) i Vukovaru (1).
Svi posmrtni ostaci 11 lica identifikovani su metodom analize DNK, precizira se u saopštenju i dodaje da će njihova sahrana biti obavljena u skladu sa izraženim željama porodica.
Prema podacima Komisije, kroz ovaj proces u periodu od 2001. do 2019. godine iz registrovanih, masovnih grobnica i pojedinačnih grobnih mesta ekshumirani su posmrtni ostaci preko 1.400 žrtava srpske nacionalnosti stradalih u oružanim sukobima na teritoriji Republike Hrvatske, a posmrtni ostaci preko 980 identifikovanih žrtava su predati porodicama radi sahrane.
Od samog početka procesa ekshumacija i identifikacija posmrtnih ostataka, koje su vršene na području Republike Hrvatske po zajednički utvrđenoj metodologiji, našoj strani je omogućen monitoring, te je i ovog puta identifikacijama prisustvovao monitorski tim Komisije za nestala lica, prenosi Tanjug.
Ovim je nastavljen proces identifikacija žrtava srpske nacionalnosti čije porodice žive u Republici Srbiji, što je od posebnog značaja za porodice nestalih lica, koje godinama pokušavaju da pronađu i dostojno sahrane posmrtne ostatke svojih najbližih, navodi se u saopštenju.