„GRU je, očigledno, skinula i prenela 70 gigabajta informacija s tog servera“, napisano je u izveštaju.
Dodaje se da je GRU, takođe, „ukrala dokumente sa servera Nacionalnog komiteta Demokratske partije“, koje je, kako je navedeno, 22. aprila 2016. godine prenela na svoje kompjutere. „Ukradeni dokumenti su sadržali kompromitujuće informacije o kandidatu Donaldu Trampu“, navedeno je u izveštaju.
„Saradnici odeljenja 26165 su, očigledno, ukrali hiljade elektronskih pisama i priloga koje je kasnije objavio ’Vikiliks‘ 2016. godine“, piše u izveštaju.
Miler je u izveštaju naveo da se Rusija u američki izborni proces mešala kroz aktivnosti na društvenim mrežama i hakerske napade.
„Agencija za internet-istraživanja je izvodila najranije operacije ruskog mešanja koje su otkrivene istragom — kampanju na društvenim mrežama usmerenu na to da se isprovociraju i preuveličaju nesuglasice u američkom društvu“, navedeno je u izveštaju.
Istovremeno, kako je saopšteno, kada su se operacije Agencije za internet-istraživanja usredsredile na podršku Trampovoj kandidaturi početkom 2016. godine, ruska Vlada je primenila drugu formu mešanja — hakerske napade i objavljivanje hakerskog materijala koji šteti kampanji Hilari Klinton.
Miler u izveštaju saopštava da je Rusija želela da Donald Tramp bude izabran za predsednika, ali da „istraga nije otkrila da su članovi Trampove kampanje bili u zaveri ili da su koordinisali dejstva s ruskom Vladom“.
Za „zaveru protiv SAD“ i krađu optuženi su grupa Rusa i tri ruske kompanije. Protiv niza Trampovih pristalica i bivših članova njegovog predizbornog štaba podignute su optužnice, ali nijedna od njih nije povezana sa „ruskom zaverom“. Ruske vlasti kategorički negiraju umešanost u američke predsedničke izbore 2016. godine, kao i zaveru s Trampom.