Poslanik smatra da su postupci vlasti doveli do toga da su proizvodi u Ukrajini skuplji nego u Velikoj Britaniji i Nemačkoj.
„Pritom, naše plate su desetine puta manje. To može da se dogodi samo u zemlji koja se uništava. To može da se dogodi samo u zemlji u kojoj vlasti, osim krađe, ne razmišljaju ni o čemu drugom“, istakao je Rabinovič.
On je dodao da se upravo sada ubija „velika i moćna“ Ukrajina.
Nakon Majdana 2014. godine, privreda Ukrajine je u opadanju. Kijev pokušava da sprovede ekonomske reforme uzimajući kredite od MMF-a, što utiče na prosperitet građana: rastu cene komunalnih usluga, dok plate i socijalna davanja ostaju niski.
Trenutno prema zvaničnim podacima dug Ukrajinaca za gas iznosi 26,4 milijarde grivni (oko 958 miliona dolara), za grejanje i toplu vodu — 16,7 milijardi (oko 605 miliona dolara), za struju − 4,8 milijardi (oko 174 miliona dolara).
Početkom januara, Svetska banka je smanjila prognozu rasta BDP-a Ukrajine za 2019. godinu na 2,9 odsto BDP-a. Kako se navodi u izveštaju, perspektive ekonomije zemlje sve su lošije zbog opšte situacije u regionu.
Sa druge strane, lider javnog pokreta „Ukrajinski izbor je pravo naroda“, predstavnik opozicione platforme „Za život“, Viktor Medvedčuk, saopštio je da su se za pet godina troškovi života u zemlji smanjili 2,2 puta (sa 147,2 na 65,9 dolara).