Trifković navodi da već godinama postoji artikulisano jezgro otpora dosadašnjoj nedemokratskoj i autoritarnoj politici zvaničnog Brisela, koje se ujedinilo kada je riječ migrantskoj krizi.
Ovo jezgro, ističe Trifković, čini koaliciona vlada u Italiji i njen najautentičniji predstavnik Mateo Salvini, Viktor Orban iz Mađarske, ali i Jaroslav Kačinjski iz Poljske.
„Tu je i Marin le Pen, koja je na predsedničkim izborima u Francuskoj dobila 36 odsto glasova, demokrate iz Švedske, ali i Alternativa za Nemačku, koja je na poslednjim izborima prvi put ušla u Bundestag. Ne treba zaboraviti ni austrijskog vicekancelara Hajnc-Kristijana Štrahea. On je već poznat kao dobar prijatelj Srba i kao neko ko se otvoreno protivi bilo kakvoj unitarizaciji BiH, a što je bio jedan od ciljeva dosadašnjeg političkog briselskog establišmenta“, rekao je Trifković.
On ističe da ove političke snage više ne dozvoljavaju da im, po soroševskoj matrici, otuđeni politički i ekonomski centri moći kroje kapu u nedogled i uništavaju autentičnost nacija i suverenost država.
„Pobjeda antidavoskih snaga predstavljala bi za Srbe odličnu vest, jer oni od ove postojeće briselske nomenklature nisu dobili ništa, a ni dobrog iskusili. Ubeđen sam da bi se drastično promenila politika prema Srbiji i Republici Srpskoj“, navodi Trifković.
Prema njegovom mišljenju, „radilo bi se o zakasneloj reafirmaciji demokratije i rušenju projekta koji već godinama sprovode otuđene briselske elite“.
Komentarišući izjavu Volfganga Petriča da ovakav rasplet situacije ne bi bio dobar za dalji opstanak EU, ali ni za Balkan, Trifković kaže da ga ne čudi ovakav stav bivšeg visokog predstavnika u BiH, budući da on nikada nije voleo Srbe.
„Na svu sreću, on se više ni za šta ne pita. A nadam se da će tako i ostati“, dodaje Trifković.