Prema njegovim rečima, ta priznanja ne treba dodeljivati inflatorno, jer jasno je da velikih iznadprosečnih višedecenijskih doprinosa kulture nema toliko da svake godine može da bude 15 ili 20 nosilaca tog priznanja.
„Verujem da je tri do pet nacionalnih priznanja godišnje prava mera koliko jedno društvo može da prihvati. Tu ne mislim na finansijski deo već verujem da inflatornost obezvređuje neki smisao, pa i dodelu nacionalnih priznanja vrhunskim umetnicima“, kazao je Vukosavljević i dodao da stroži kriterijum za dodelu nacionalnih priznanja podrazumeva i smanjenje broja dobitnika, objasnio je.
Ministar je istakao da će Nacrt medijske strategije, koji će uskoro biti usvojen, regulisati emitovanje sadržaja u rijaliti-programima na televizijama sa nacionalnom frekvencijom.
„Obaveza Ministarstva kulture i informisanja je stalna borba protiv neprimerenog sadržaja na televizijama sa nacionalnom frekvencijom. Medijska strategija je oruđe kojim ćemo se dodatno boriti protiv toga“, naglašava Vukosavljević..
Komentarišući pismo Medijske koalicije premijerki Brnabić, u kome se kaže da je situacija u medijima svakim danom sve lošija i da su pojedini novinari sve ugroženiji, pozivajući se na slučaj Milana Jovanovića, ministar je rekao da, u tom slučaju, nije reč o cenzuri nego o kriminalu protiv koga će se država najoštrije boriti, preneo je Tanjug.
Kao najveće uspehe u radu svog ministarstva Vukosavljević je izdvojio otvaranje Narodnog muzeja i Kulturnog centra u Pekingu, a kao najveći nedostatak izostanak usvajanja Strategije kulturnog razvoja koja će, veruje, biti usvojena ove godine.