„Orlovi“ otpisali „sokolove“: Srbija pobedila Crnu Goru sa 2-1 posle drame u finišu

© Tanjug / Tanja ValičSrpski fudbaleri Aleksandar Mitrović i Aleksandar Kolarov slave nakon postignutog pogotka. Navijači Srbije uzvratili su gostoprimstvo Crnogorcima i uoči utakmice fudbalskih reprezentacija u Ligi nacija na beogradskom stadionu "Rajko Mitić" aplauzom pozdravili himnu Crne Gore.
Srpski fudbaleri Aleksandar Mitrović i Aleksandar Kolarov slave nakon postignutog pogotka. Navijači Srbije uzvratili su gostoprimstvo Crnogorcima i uoči utakmice fudbalskih reprezentacija u Ligi nacija na beogradskom stadionu Rajko Mitić aplauzom pozdravili himnu Crne Gore. - Sputnik Srbija
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas u Beogradu Crnu Goru sa 2:1 (2:0), u utakmici 5. kola Grupe 4 C Lige nacija, i sve je bliže osvajanju prvog mesta i plasmanu u viši rang.

Golove za Srbiju postigli su Adem Ljajić u 30. i Aleksandar Mitrović u 32. minutu, dok je strelac za Crnu Goru bio Stefan Mugoša u 70. minutu, navodi Tanjug.

Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija
Incident na utakmici: Kapiten crnogorske reprezentacije udario Mitrovića pesnicom u glavu

Pored toga, Mitrović je u 38. minutu promašio penal kada je „panenka“ stilom prebacio gol.
Crnogorci su mogli i do izjednačenja u finišu, ali tada se istakao Predrag Rajković odličnim intervencijama.
Takođe je poništen je gol Mugoše zbog ofsajda, u prilično spornoj situaciji.

© Tanjug / Tanja ValičLiga nacija: Srbija - Crna Gora
Liga nacija: Srbija - Crna Gora - Sputnik Srbija
Liga nacija: Srbija - Crna Gora

U drugom meču grupe od 20.45 sastaju se Rumunija i Litvanija.