„Sledeći principijelnu politiku neprihvatanja jednostranih prinudnih mera, koje protivreče međunarodnom pravu, Rusija je, kao i ranije, podržala dokument i istupila s odgovarajućim saopštenjem. Rezultati glasanja su ponovo potvrdili praktično jednoglasan stav međunarodne zajednice o neprihvatanju diskriminacione politike Vašingtona“, navedeno je u saopštenju.
Ministarstvo je embargo protiv Kube okarakterisalo kao dobar primer „grubog spoljnopolitičkog pritiska Vašingtona u duhu obnovljene 'Monroove doktrine', otvorenog mešanja u unutrašnje poslove suverene zemlje, prenebregavanja ljudskih prava i humanitarnih vrednosti“.
„Blokada Kube, koja traje gotovo 60 godina, otežava realizaciju velikih socijalno-ekonomskih promena u republici, nanosi štetu ekonomiji, sužava mogućnosti zemlje za širenje trgovine, međubankarske saradnje, konsolidacije privatnog sektora. To, zbirno, sprečava učešće Havane u svetskoj finansijskoj-ekonomskoj arhitekturi u punom obimu“, navedeno je u saopštenju.
Glasanje SAD protiv rezolucije, navelo je Ministarstvo, „u duhu je protivzakonitih, nepravednih i destruktivnih dejstava Vašingtona protiv Kube: pojačanog embarga i pritiska na kubansko rukovodstvo, novih restrikcija na osnovu nedokazanih optužbi“.
„Principijelni stav Rusije o rezoluciji ostaje nepokolebljiv. Zajedno s kubanskim narodom i ogromnim brojem članova međunarodne zajednice i ubuduće ćemo insistirati na hitnom, potpunom i bezuslovnom ukidanju blokade Kube“, navele su ruske diplomate.