Na svom nalogu na Tviteru, Ambasada je objavila dve fotografije: ne jednoj je Pauel sa epruvetom, a na drugoj bočica parfema.
„Stari dobri stil iz 2003?“, piše ispod fotografije.
Good old #2003style? pic.twitter.com/b9PhHy44so
— Russian Embassy, UK (@RussianEmbassy) September 6, 2018
Ambasada smatra da prikazane slike pokreću još više pitanja, a optužbe na račun Rusije se „ponovo zasnivaju na ’obaveštajnim informacijama‘ koje niko nije video“.
Bivši pukovnik Glavne obaveštajne uprave Rusije (GRU) Sergej Skripalj i njegova ćerka Julija otrovani su 4. marta u Solsberiju, u južnoj Engleskoj, što je uzrokovalo veliki međunarodni skandal. London je saopštio da je u trovanje umešana Rusija, što Moskva kategorički negira.
Rusija je više puta predlagala zajedničku istragu o incidentu, ali je London ignorisao ovu inicijativu i odbio pristup žrtvama. Takođe, Ministarstvo spoljnih poslova Rusije uhvatilo je britansku premijerku Terezu Mej u laži. Ona je tvrdila da je otrov proizveden u Rusiji. Međutim, laboratorija Porton Daun je to demantovala.
Kasnije je London objavio fotografije dvojice „osumnjičenih za trovanje Skripaljevih“, tvrdeći da su to dva agenta GRU, Aleksandar Petrov i Ruslan Boširov. Moskva je saopštila da ova imena „ništa ne govore“ i ponovo pozvala Britaniju da pređe sa optužbi i manipulacije na saradnju.
Kolin Pauel bio je američki državni sekretar u periodu od 2001. do 2005. Govoreći u Savetu bezbednosti UN 2003. godine, Pauel je izjavio da postoje velike zalihe oružja za masovno uništenje u Iraku, uključujući i bakteriološko oružje antraks. Kako bi ovo razjasnio, on je pokazao epruvetu sa nepoznatom supstancom. SAD su optužbe protiv Iraka iskoristile kao opravdanje za vojnu invaziju na ovu zemlju u martu 2003. godine, gde na kraju nije pronađeno nikakvo oružje za masovno uništenje.