Na brifingu za novinare, koji je danas održan na vojnom poligonu „Alabino“ kraj Moskve, glavni sudija „biatlona“ general-major Roman Binjukov je objavio rezultate dosadašnjih individualnih trka — prvo mesto za sada drži Rusija, druga je Kina, a treća Belorusija. Međutim, to nije konačan rezultat, a takmičenje se nastavlja već danas, kada će biti održane još tri trke.
Slobodno vreme srpski tenkisti koriste da se pripreme za predstojeću trku, a pripremaju i tehniku za nju.
Osim tenkova na kojima se ekipe takmiče, na vojnom poligonu „Alabino“ su izložene na desetine drugih tenkova. Postoji ideja da te tenkove u slobodno vreme ofarbaju tenkisti zemalja-učesnica „biatlona“, a ako ona bude realizovana, želja naših tenkista je da na njima nacrtaju Natalijinu ramondu, cvet koji ima višestruku simboliku, a koji simbolično ukazuje na srpski narod i iskušenja kroz koja je prošao. Nazvan je po kraljici Nataliji Obrenović, a u botanici je poznat i kao cvet feniks, jer čak i kada se osuši, može oživeti ako se zalije, baš kao što je i Srbija vaskrsla u Prvom svetskom ratu.
Natalijina ramonda je u Srbiji simbol Dana primirja u Prvom svetskom ratu, koji se obeležava 11. novembra, na datum kada su sile Atlante, 1918. godine, potpisale primirje sa Nemačkom i okončale Prvi svetski rat.
Srpski tenkisti su spremili skice po kojima će na ruskim tenkovima oslikati Natalijinu ramondu, ukoliko dođe do realizacije te ideje.
Na ovogodišnjem „Tenkovskom biatlonu“ učestvuju ukupno 22 zemlje, a 12 ekipa će se plasirati u polufinale. Kako je ranije rekao zamenik rukovodioca naše ekipe, major Rade Adamović „Srbi su već jednom nogom u polufinalu“, ali će konačan rezultat i plasman biti poznat tek nakon što naša treća posada završi takmičenje.
Svaka ekipa na raspolaganju ima četiri tenka — tri na kojima se posade takmiče i jedan rezervni.
Srbija je u prvoj fazi takmičenja — individualnoj trci — u grupi sa Iranom i favoritom i višestrukim pobednikom „biatlona“ — Rusijom.