1:2 Tunis sjajnim akcijama do preokreta sa Panamom, dobar oproštaj „fenjeraša“ (foto)

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaTunis proslavlja gol za izjednačenje
Tunis proslavlja gol za izjednačenje - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica trećeg kola G grupe Panama — Tunis. Stadion „Mordovija arena“ u Saransku.

Mnogo bolje drugo poluvreme. Tunis je izašao iz svlačionice sa namerom da pokaže da je bolji, i uspeo je u tome. Sa dva gola, posle dve izvanredne akcije, brze i precizne, uspeo je da preokrene rezultat i zasluženo slavi. Panama, kao debitant na prvenstvu, uz Egipat je jedina ekipa koja napušta šampiona bez osvojenog boda. Bez obzira na to, ostavili su pozitivan utisak, stekli simpatije, ali više od toga nisu mogli. Ni jednu ni drugu ekipu nećemo više gledati na ovom prvenstvu.

KRAJ UTAKMICE! Meč je završen rezultatom Panama 1 — 2 Tunis.

80' Novi žuti karon za Panamu, Gabrijel Gomez.

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaNavijač Tunisa na utakmici protiv Paname.
Navijač Tunisa na utakmici protiv Paname. - Sputnik Srbija
Navijač Tunisa na utakmici protiv Paname.

78' Novi žuti karton na ovoj utakmici, prvi za Panamu, dobija ga Avila.

71' Žuti karton dobija Anis Badri.

71' Šansa za Panamu, ponovo strelac prvog gola Rodrigez. Njegov šut iz daljine, ali pravo u golmana.

66' GOL! Vabi Kazri matira golmana Paname za potpuni preokret. Brza akcija Tunisa, u tri poteza, slično kao i kod prvog gola. Lopta dolazi do Kazrija koji je smešta u mrežu.

Tunis je definitivno bolja ekipa na terenu od Paname. U drugom poluvremenu su izašli na teren da to i pokažu. Već su postigli jedan gol, a ako ovako nastave, doći će i do potpunog preokreta. Zasad imaju 11 šuteva na gol i posed lopte od čak 76 odsto.

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaNavijači Tunisa na utakmici protiv Paname.
Navijači Tunisa na utakmici protiv Paname. - Sputnik Srbija
Navijači Tunisa na utakmici protiv Paname.

Gol Ben Jusefa je 2500. gol u istoriji svetskih prvenstava u fudbalu.

51' GOL! Ben Jusef postiže pogodak za Tunis! Odlična, školska akcija Tunisa. Škiri je preciznim pasom pronašao Kazrija, koji ju je prosledio brzo do Ben Jusefa, koji je lako sa nekih 5-6 metara pogodio mrežu.

© REUTERS / Ricardo MoraesTrenutak kada Ben Jusuf postiže gol za izjednačenje posle uigrane akcije
Trenutak kada Ben Jusuf postiže gol za izjednačenje posle uigrane akcije - Sputnik Srbija
Trenutak kada Ben Jusuf postiže gol za izjednačenje posle uigrane akcije

Dok na terenu nema nekih uzbuđenja, navijači uživaju na tribinama:

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaNavijačica Paname
Navijačica Paname - Sputnik Srbija
Navijačica Paname

46' Počelo je drugo poluvreme.

Sem gola Rodrigeza maltene ništa nismo videli na utakmici „fenjeraša“ grupe G. Mrtva igra, u kojoj je Tunis malo bolji na terenu, ali gubi nakon maltene prve šanse koju je stvorila Panama. Nadamo se boljem fudbalu u nastavku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA Trenutni rezultat je Panama 1  0 Tunis.

44' Prvi žuti karton na utakmici dobija tuniški reprezentativac Ferjani Sasi.

41' Dobra prilika za Tunis preko Kazrija, ali promašio je ceo gol.

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaRodrigez proslavlja pogodak protiv Tunisa
Rodrigez proslavlja pogodak protiv Tunisa - Sputnik Srbija
Rodrigez proslavlja pogodak protiv Tunisa

33' GOL! Hose Rodrigez uspeva da savlada golmana Tunisa posle šuta iz daljine! Zakačila je lopta Merijaka i promenila pravac!

Posle pola sata igre, Panama i Tunis se bore žestoko na sredini terena da dođu do lopte i nekako stvore šansu, ali zasad bez puno uspeha. Dosad loptu više u nogama drže fudbaleri Tunisa, ali smo ukupno videli samo jedan šut u okvir gola, na obe strane.

1' Počinje utakmica trećeg kola grupe G između Paname i Tunisa.

UOČI UTAKMICE…

Panama i Tunis — ovo je duel grupe G koji apsolutno ni o čemu ne odlučuje, i osim prestiža nema šta da donese nijednoj od dve reprezentacije. Panama je u dva kola pokazala da je verovatno i najlošija ekipa na ovom mundijalu, dok se Tunis, naročito u prvom kolu, pokazao u nešto boljem svetlu.

Lukaku slavi pogodak protiv Paname - Sputnik Srbija
Golčina Mertensa iz voleja i odlični Lukaku za 3:0 (foto)

Panamci svoj debi na svetskim prvenstvima neće upamtiti ni po čemu dobrom. U dve utakmice su primili čak 9 golova, s tim što su se protiv Belgije držali čitavo prvo poluvreme, pa su u drugom primili tri, dok su im Englezi u prvom poluvremenu dali čak pet. Ipak, ostaće slika velike radosti igrača i navijača kada su postigli svoj prvi gol na svetskim prvenstvima. Sada je prilika da postignu još neki, a s obzirom na to da nemaju više nikakve šanse za prolaz dalje, mogli bi i da iznenade i odigraju svoju najbolju utakmicu na Mundijalu.

Hari Kejn slavi pobedu nad Tunisom - Sputnik Srbija
1:2 Engleska iz ponora do velikog slavlja u 90. minutu (foto)

Za razliku od debitanta Paname, od Tunisa se u ovoj grupi daleko više očekivalo. I dok su u prvom kolu dosta nesrećno izgubili od Engleske, u drugom ih je Belgija spustila na zemlju. Međutim, Tunišani su se pokazali kao efikasna ekipa jer su na dve utakmice postigli tri gola. Doduše, na iste te dve utakmice su primili čak sedam golova, pa ni danas nije isključena neka goleada.

Očekujemo dobru utakmicu sa nadigravanjem i lepim potezima, jer nijednoj reprezentaciji rezultat verovatno neće biti u prvom planu. Inače, ovo je prvi međusobni susret Tunisa i Paname.

Stadion „Mordovija arena“, na kome će se igrati ovaj meč, izgrađen je specijalno za Svetsko prvenstvo u fudbalu. Povodom hiljadu godina ujedinjenja mordovskog naroda sa narodima Rusije, ovaj stadion je u narandžastoj, crvenoj i beloj boji —tradicionalnim bojama Mordovije. Kako izgleda ovo zdanje, čiji je kapacitet 44.422 gledaoca, pogledajte u videu od 360°:

Za sve one koji neće imati priliku da posete Rusiju, pripremili smo vam vodič kroz Saransk, glavni grad Republike Mordovije i najmanji grad-domaćin ovogodišnjeg Mundijala.