Ronaldo i Lukaku gledaju u leđa Kejnu, goleada i 6:1 za Engleze protiv slabe Paname (foto)

© Sputnik / Grigoriй Sokolov / Uđi u bazu fotografijaHari Kejn proslavlja svoj treći pogodak
Hari Kejn proslavlja svoj treći pogodak - Sputnik Srbija
Dan 11: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola G grupe Engleska – Panama. Stadion „Nižnji Novgorod“ u Nižnjem Novgorodu.
© Sputnik / Grigoriй Sokolov / Uđi u bazu fotografijaSlavlje navijača Paname nakon gola njihove reprezentacije protiv Engleske.
Slavlje navijača Paname nakon gola njihove reprezentacije protiv Engleske. - Sputnik Srbija
Slavlje navijača Paname nakon gola njihove reprezentacije protiv Engleske.

76' GOL! Panama uspeva da postigne počasni gol nakon šest primljenih. Felipe Baloj je strelac.

66' Šansa za Panamu, golman je ispao ali odbrana Engleske to lako raščišćava.

Najefikasnija utakmica reprezentacije Engleske se nastavlja. Kejnu i momcima sve polazi za nogom, dok Panami ne uspeva da na terenu pokaže igru kakvu je pokazala u prvom meču sa Belgijom.

62' GOL! Hari Kejn postiže het-trik na ovoj utakmici i time prestiže Ronalda i Lukakua na listi strelaca sa 5 golova na SP.

46' Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' GOL! Ponovo Hari Kejn efektno! Gotovo identično kao prvi put na ovoj utakmici sa bele tačke.

Hari Kejn postiže gol svoj drugi gol iz penala protiv Paname
Hari Kejn postiže gol svoj drugi gol iz penala protiv Paname - Sputnik Srbija

44' JOŠ JEDAN PENAL ZA ENGLESKU. Ono što nije uradio sudija Brih u utakmici naše reprezentacije protiv Švajcarske, svirao je egipatski sudija Griša.

40' GOL! Stouns za 4:0 Engleske. Sjajna akcija posle prekida, u tri poteza prevarena je odbrana Paname, pa Stounsu nije bilo teško da plasira loptu u mrežu.

© Sputnik / Grigoriй Sokolov / Uđi u bazu fotografijaReprezentativci Engleske proslavljaju gol
Reprezentativci Engleske proslavljaju gol  - Sputnik Srbija
Reprezentativci Engleske proslavljaju gol

36' GOL! Fenomenalno odigrana akcija, dupli pas na vrhu šesnaesterca i sjajan šut Lingarda maltene u leve rašlje golmana Paname.

© Sputnik / Ramilь Sitdikov / Uđi u bazu fotografijaDžesi Lingard proslavlja gol protiv Paname
Džesi Lingard proslavlja gol protiv Paname - Sputnik Srbija
Džesi Lingard proslavlja gol protiv Paname

32' Još jedan udarac Engleske ka golu, nakon centaršuta iz slobodnjaka, glavom je pokušao da proigra saigrača Megvajer.

Engleska je uputila samo dva udarca ka golu Paname, i oba su završila u mreži.

26' Solidna prilika za Panamu, centrirao je Rodrigez, ali ga niko nije ispratio.

21' GOL! Kapiten Hari Kejn posle kraćeg zaleta u golmanovu desnu stranu, jako i precizno.

© REUTERS / REUTERS/Matthew ChildsHari Kejn postiže gol iz penala
Hari Kejn postiže gol iz penala - Sputnik Srbija
Hari Kejn postiže gol iz penala

20' PENAL ZA ENGLESKU

15' Panama je lako došla do šanse, Barsenas sa ivice šesnaesterca, lep pokušaj, malo pored desne stative.

10' Reprezentativac Paname Armando Kuper dobija žuti karton. Zbog ovog kartona, on će propustiti poslednji meč u grupnoj fazi.

8' ​GOL! Džon Stouns pogađa glavom! Engleska u ranom vođstvu.

Reprezentativci Engleske proslavljaju gol - Sputnik Srbija

1' Počela je druga utakmica drugog kola grupe G između Engleske i Paname.

© REUTERS / Carlos BarriaReprezentativci Engleske pred utakmicu sa Panamom.
Reprezentativci Engleske pred utakmicu sa Panamom. - Sputnik Srbija
Reprezentativci Engleske pred utakmicu sa Panamom.

UOČI UTAKMICE…

Završen je 10. dan, u kom smo videli čak trinaest golova, od kojih su neki bili za fudbalske špice. Dan su otvorili Belgijanci, koji su „petardom razneli Tunis, koji je uspeo sa dva gola da ublaži poraz. Meksikanci su očekivano savladali Južnu Koreju i overili plasman u nokaut fazu. Šlag na torti je bio meč Nemačke i Švedske. Aktuelni šampion je bio na velikim mukama, pred eliminacijom, gubio sa 1:0, ali to su Nemci. Igraju dok sudija ne svira kraj. Prvo je Rojs izjednačio na 1:1, a onda, kad su svi videli potop šampiona, kad se samo očekivala sudijska pištaljka, do tada loš Toni Kros radi gotovo nemoguće. Na fenomenalan način zahvata loptu i u neverovatnom letu je šalje iznad ruku odličnog Olsena, pravo pod prečku, za ogromno slavlje, za najlepši kraj dana i šansu da i dalje sanjaju odbranu svetske titule.

Hari Kejn slavi pobedu nad Tunisom - Sputnik Srbija
1:2 Engleska iz ponora do velikog slavlja u 90. minutu (foto)

Prvi megdan današnjeg dana je rezervisan za Englesku i Panamu. „Gordi albion“ nije oduševio u premijernom meču. Englezi su pobedili golom u 90. minutu ekipu Tunisa, koja je juče poražena od Belgije ubedljivim rezultatom 5:2. To će biti dobra opomena za Engleze da ne smeju da potcenjuju nijednog protivnika, pa tako ni Panamu, koje debitovala na SP upravo u Rusiji. Engleska nema sastav sa pojedincima koji mogu sami da reše utakmicu, već se mora osloniti na tim ako želi da uradi nešto više na turniru. Sterling će biti najopasniji po odbranu i gol, ali mora da dobija mnogo više korisnih lopti iz veznog reda.

A post shared by England (@england) on Jun 22, 2018 at 12:09am PDT

Ukoliko Englezi tu budu ostvarili prednost, neće biti problema da i u ovoj utakmici upišu tri boda. Daleko su bolja ekipa u ovom meču, i to moraju da pokažu na terenu.

Lukaku slavi pogodak protiv Paname - Sputnik Srbija
Golčina Mertensa iz voleja i odlični Lukaku za 3:0 (foto)

Panama je samim plasmanom napravila čudo. Sad su tu da uživaju u igri. Protiv Belgije u prvom meču su bili odlični, i pored visokog poraza od 3:0. Tek u drugom poluvremenu utakmice ekipa koja je možda dosad pokazala najviše na prvenstvu — Belgija — uspela je da prvi put probije odbranu debitanta na SP. Imala je Panama šansi za izjednačenje, ali nije u tome uspela. Kasnije je „pala“ i primila još dva gola.

Ako reprezentativci Paname budu igrali sa istim motivima kao tada, sigurno neće razočarati svoje navijače ni u današnjem meču. Njihova šansa za bodove može da bude i činjenica da su Englezi skloni potcenjivanju protivnika i to što zaista nemaju šta da izgube. Izlaze potpuno rasterećeno, a poseduju solidan kvalitet koji se najviše ogleda u timskoj igri i velikom zalaganju.

Englezima je potrebna „overa“ plasmana u osminu finala. Boljeg protivnika za to nemaju. Potrebna im je laka pobeda, kako bi podigli samopouzdanje pred nastavak takmičenja. Protiv Belgije će im biti mnogo teže da izađu kao pobednici, pa danas neće biti kalkulisanja. Panama je autsajder celog prvenstva, pa tako i ove utakmice. Igraće rasterećeno, nadmetaće se, a zaista bi bila prava senzacija da ne doživi novi poraz. Ali već smo videli da su senzacije i te kako moguće.

Startna postava Engleske protiv Paname izgleda ovako:

Panama će protiv Engleske istrčati u sledećem sastavu:

Stadion „Nižnji Novgorod“, na kome se igra ovaj meč, izgrađen je specijalno za Svetsko prvenstvo u fudbalu. Ovde će biti održane utakmice u grupama, utakmica osmine finala i četvrtfinala. Kako izgleda ovo zdanje, čiji je kapacitet 45.331 gledalac, pogledajte u videu od 360°:

Za sve one koji neće imati priliku da posete Rusiju, pripremili smo vodič kroz Nižnji Novgorod, prestonicu Povolžja, grad mistične prošlosti i sportske budućnosti.