Dominacija „đavola“ u najefikasnijoj utakmici SP: „Petarda“ Belgije i 2 gola Tunisa (foto)

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaIgrači Belgije proslavljaju gol u utakmici protiv Tunisa
Igrači Belgije proslavljaju gol u utakmici protiv Tunisa - Sputnik Srbija
Dan 10: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola G grupe Belgija — Tunis. Stadion „Spartak“ u Moskvi.

Najefikasnija utakmica prvenstva je za nama. Odigrala je Belgija na visokom nivou, staloženo i nadasve efikasno. Po dva gola Azara i Lukakua i jedan Batšuaija i još mnogo šansi smo videli od njih na ovoj utakmici. Iako je Tunis posle brzog vođstva „đavola“ od 2:0 uspeo da smanji rezultat i unese neku neizvesnost u utakmicu, više od toga nisu mogli. Bili su hrabri, jesu napadali i jurili izjednačenje, u nekoliko prilika bili i blizu, ipak ih je „smirio“ Lukaku u nadoknadi prvog poluvremena. Do kraja utakmice, Belgija je odigrala rutinski, postigla još dva gola i izvojevala visoku pobedu, koja je lako mogla biti još ubedljivija. Definitvno najbolje „odbranjena“ uloga favorita nas SP dosad. Belgija se sa svih 6 bodova već kvalifikovala u osminu finala. Tunis pakuje kofere za „nazad“ posle trećeg kola.

KRAJ UTAKMICE

90'+ GOL! Kazri smanjuje prednost na 5:2 u poslednjem minutu nadoknade.

90' GOL! Batšuai posle nekoliko promašaja konačno pogađa mrežu Tunisa.

82' Batšuai šutira sa pet metara ali golman Tunisa Ben Mustafa brani i lopta odlazi u korner.

Belgija ne prestaje da napada, posle fantastične reakcije jednog odbrambenog igrača Tunisa u kojoj su svi već videli loptu u golu, dolazi do još jedne šanse, ali Batšuai pogađa prečku.

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaNavijači Belgije prezadovoljni igrom i rezultatom svoje reprezentacije
Navijači Belgije prezadovoljni igrom i rezultatom svoje reprezentacije - Sputnik Srbija
Navijači Belgije prezadovoljni igrom i rezultatom svoje reprezentacije

68' Iz igre izlazi i drugi dvostruki strelac na ovoj utakmici Eden Azar.

Belgija lako ulazi u šanse za novi gol.

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaNavijači Belgije proslavljaju gol protiv Tunisa
Navijači Belgije proslavljaju gol protiv Tunisa - Sputnik Srbija
Navijači Belgije proslavljaju gol protiv Tunisa

58' Izlazi strelac dva gola za Belgiju Romelu Lukaku, umesto njega na terenu je Felaini.

52' GOL! Eden Azar je zakucao loptu u mrežu! Majstorija Azara za velikih 4:1. Prevario je u trku i golmana na ivici kaznenog i lagano pogodio praznu mrežu.

50' Tunišani opasniji na početku drugog poluvremena, Badri je šutirao

46' Počelo je drugo poluvreme.

Odlično prvo poluvreme je za nama. Fantastično je krenula Belgija, odigrala nekoliko organizovanih napada, pokazala izuzetno zrelu igru, što joj je obezbedilo brzo vođstvo od 2:0. Prvo je Azar bio precizan sa penala, pa Lukaku postigao efektan gol. Na iznenađenje mnogih, Tunis brzo smanjuje na 2:1 odličnim golom Brona glavom. Posle toga se nisu povukli, već nastavili da prete golmanu Kurtoi. Međutim, Lukaku je ponovo bio siguran pre poslednjeg sudijskog zvižduka. Posle još jedne odlične akcije, on postiže svoj 4. gol na prvenstvu i izjednačava se sa Ronaldom.

45'+ GOL! Lukaku se izjednačava na vrhu liste strelaca na ovom SP sa Kristijanom Ronaldom.

45' De Brujne posle kontre centrira ali Lukaku ne uspeva da zahvati loptu

Tunis odlično nastavlja utakmicu posle datog gola. „Orlovi Kartagine“ su uspevali u više navrata do dođu blizu gola Kurtoe i solidno šutirali dvaput. Ček je poslednjih nekoliko minuta lopta više kod njih u nogama.

31' Dobra šansa Tunisa posle kontranapada, lopta dolazi do Sasija, koji se odlično oslobađa čuvara na ivici šesnaesterca, ali šutira pored gola Kurtoe.

22' Povreda Dilana Brona samo nekoliko minuta nakon što je postigao gol. Moraće da napusti teren.

Čeka nas goleda. Po svemu sudeći, možemo očekivati još golova na ovom meču.

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaStrelac gola za Tunis Dilan Bron leži na travi posle povrede zbog koje je napustio teren
Strelac gola za Tunis Dilan Bron leži na travi posle povrede zbog koje je napustio teren - Sputnik Srbija

17' GOL! Bron strelac za Tunis. Prekid, sa leve strane, odličan centaršut i sjajan skok Brona, za neočekivanih 2:1.

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaDilan Bron slavi postignuti gol
Dilan Bron slavi postignuti gol - Sputnik Srbija
Dilan Bron slavi postignuti gol

16' GOL! Romelu Lukaku strelac. Brza kontra Belgijanca, sa desne starne na levu, upošljen je Lukaku,koji šutira precizno, levom nogom, u donji levi ugao golmana Tunisa.

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaLukaku slavi gol
Lukaku slavi gol  - Sputnik Srbija
Lukaku slavi gol

13' Žuti karton za Sasija nakon prigovora sudiji.

12' Prilika za Lukakua.

6' GOL! Eden Azar siguran iz penala.

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaRezervni golman Tunisa Faruk Ben Mustafa propušta loptu nakon šuta Azara iz penala
Rezervni golman Tunisa Faruk Ben Mustafa propušta loptu nakon šuta Azara iz penala - Sputnik Srbija

5' PENAL ZA BELGIJU

1' Počela je utakmica drugog kola grupe G između Belgije i Tunisa.

Utakmici prisustvuje i belgijski kralj Filip:

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaBelgijski kralj Filip i predsednik FIFA Đani Infantino na utakmici između Belgije i Tunisa
Belgijski kralj Filip i predsednik FIFA Đani Infantino na utakmici između Belgije i Tunisa - Sputnik Srbija

UOČI UTAKMICE…

Najbitniji dan za Srbiju u dosadašnjem delu šampionata je za nama. Od nade da će Kostarika nešto više uraditi sa favorizovanim Brazilom, od čega su je delili minuti, preko Nigerije, koje je odigrala odličnih 30 minuta i potpuno zakomplikovala situaciju u „grupi smrti“ pobedom nad Islandom, do nama najvažnijeg meča Srbija  Švajcarska, posle kog se velika nada pretvorila u još veću tugu, čemu je malo ili malo više „kumovao i nemački sudija Feliks Brih.

Pobede Belgije nad Panamom i Engleske nad Tunisom bile su očekivani rezultati u prvom kolu ove grupe. I dok je Belgija, posle dosta neubedljivog prvog poluvremena, uspela da slomi Panamu i pobedi sa 3-0, za Tunis možemo reći da nije imao sreće protiv „gordog albiona“ i da nije zaslužio onakav poraz.

Lukaku slavi pogodak protiv Paname - Sputnik Srbija
Golčina Mertensa iz voleja i odlični Lukaku za 3:0 (foto)

Belgija je reprezentacija koju su pred ovaj Mundijal svrstavali u rang favorita iz senke, a Azar, Lukaku i drugari su zbog toga, možda, i ušli malo stegnuto u meč sa Panamom. Ipak, čini se da ih danas očekuje mnogo teži posao i jači rival protiv koga mogu pokazati da li je ona bezidejnost u prvom poluvremenu prve utamice bila plod napetosti i pritiska, ili je Belgija igrala tek onoliko koliko joj je suparnik iz Srednje Amerike dozvolio.

Sve će u igri „crvenih đavola“ ponovo zavisiti od osovine Azar—Lukaku, ali, ako pogledamo sva imena kojima selektor Martinez raspolaže, tu uvek može da iskoči još neko. Očekujemo istu postavu koja je igrala protiv Paname, s tim što bi Karaska mogao da zameni Dembele.

Hari Kejn slavi pobedu nad Tunisom - Sputnik Srbija
1:2 Engleska iz ponora do velikog slavlja u 90. minutu (foto)

Tunis je možda i najnesrećnija ekipa prvog kola. U meču protiv Engleske, u čijem su većem delu bili prilično ravnopravni ostrvljanima, zadesila su ih dva malera. Prvo su ostali bez golmana Asena, za kojeg je Mundijal verovatno već završen, a onda su primili i gol u sudijskoj nadoknadi. Tunišani su klasična ekipa sa severa Afrike, nešto slično Maroku i Egiptu, a to garantuje da Belgija neće imati nimalo lak posao.

Da li će podleći pritisku, ostaje da se vidi, ali čini se da selektor Nabil Malul neće puno menjati postavu u odnosu na onu koja je istrčala na teren protiv Engleske. Jedina promena će biti ona prinudna — a to je Ben Mustafa na golu umesto Asena.

Ovo je tek treći duel ove dve reprezentacije. U prethodnom iz 2014. godine Belgija je pobedila sa 1-0, dok je drugi, odigran na Mundijalu 2002. godine, završen rezultatom 1-1.