Golčina Mertensa iz voleja i odlični Lukaku za 3:0 (foto)

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaLukaku slavi pogodak protiv Paname
Lukaku slavi pogodak protiv Paname - Sputnik Srbija
DAN 5: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola G grupe Belgija – Panama. Stadion „Fišt“ u Sočiju.

KRAJ UTAKMICE

83' Slobodan udarac Azara iz izgledne pozicije, samo do živog zida

75' Lukaku rešava pitanje pobednika  3:0 za Belgiju

69' GOL! Romelu Lukaku za 2:0

60' Primljeni gol probudio ekipu Paname, koja sve više i više vremena provodi na polovini Belgijanaca

58' Nova prilika za Panamu

49' Najbolja prilika za Panamu da postigne prvi pogodak na SP. Od svega samo korner. U šansi je bio Muriljo.

47' GOL! Mertens nakon voleja savladava golmana Paname

Pogledajte fenomenalan gol Mertensa pod prečku nemoćnog Peneda

46' Počeo je drugi period igre

Selektor Ernan Gomez, koji je najpre na odveo svoju Kolumbiju na SP u Francuskoj 1998, zatim četiri godine kasnije Ekvador, Panamu vodi od 2014. godine i sa njom je postigao istorijski uspeh.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40' Akcija Belgije po desnoj strani, odličan šut iskosa koji fantastični Penedo izbija u korner

Posed lopte je na strani Belgije, stvaraju šanse i polušanse, ali golman Penedo je fantastičan u poslednjih 10 minuta.

© Sputnik / Nina Zotina / Uđi u bazu fotografijaNavijači Paname presrećni što svoju ekipu mogu da gledaju na SP
Navijači Paname presrećni što svoju ekipu mogu da gledaju na SP - Sputnik Srbija
Navijači Paname presrećni što svoju ekipu mogu da gledaju na SP

Panama je 11. zemlja zone KONKAKAF-a koja učestvuje na Mundijalu, nakon Trinidada i Tobaga 2006.

25' Panama dolazi do prilike da ubaci loptu u šesnaesterac Belgije, na drugoj strani Belgija preti kontrom. Korner

14' Menije dobija žuti karton

Belgija diktira tempo od samog početka, drži loptu u svom posedu i pokušava da nađe put do mreže

7' Fantastičan šut Mertensa, golman izbacuje loptu u korner.

Ovo je prvi nastup Paname na svetskim prvenstvima

1' Utakmica je počela

Švedska - Južna Koreja - Sputnik Srbija
Švedska 1 — 0 Južna Koreja: Mnogo borbe, šansi i promašaja, VAR odlučio pobednika (foto)

Gledamo izuzetno zanimljivo prvenstvo. Završena je prva utakmica petog dana prvenstva, pobedom Švedske. Posle mnogo neiskorišćenih šansi, do pobede su došli golom iz penala, koji dosuđen nakon „konsultovanja“ sa VAR sistemom.

U drugom meču nas očekuje reprezentacija Belgije. Ekipa sa velikim zvezdama Azarom, Vitselom, Lukakuom, De Brojneom i jedan od favorita na prvenstvu, nema čega da se plaši u ovom meču.

Igraju fantastičan fudbal u poslednje vreme i u seriji su od 19 utakmica bez poraza. To im daje ogromno samopouzdanje da mogu da naprave veliki rezultat u Rusiji.. Igraju izuzetno napadački, postigli su čak 43 gola. Takođe, odbrana je odradila svoj posao besprekorno, primivši ih samo 6. Očekuje se rutinska pobeda u prvom meču, a kapacitet ove ekipe je daleko veći. Ne bi bilo čudno da izjednače svoj najveći uspeh na SP, kada su 1986. igrali polufinale.

Panama je debitant na Svetskim prvenstvima. Istorijski uspeh su već napravili. Našli su se među 32 ekipe, i sada mogu da uživaju na terenu. Najjača strana ove ekipe je timski duh koji ih karakteriše. Nemaju velikih zvezda, oslanjaju se na zajedništvo i veliku požrtvovanost. Pre tri godine ova ekipa je osvojila treće mesto na Gold kupu u SAD. Takođe su bili i finalisti tog takmičenja 2013. godine.

I pored svega navedenog, ova ekipa je među najslabijim na prvenstvu uz Saudijsku Arabiju. Efikasnost im nije jača strana, i sve osim visokog poraza za njih bi predstavljalo veliki uspeh. A možda se baš to pokaže kao njihov adut u meču. Jer, definitvno nemaju šta da izgube, od njih niko ništa ne očekuje, i rasterećenost uz ogromnu želju možda bude od krucijalnog značaja.

Očekuje nas meč u kom Belgija želi i ima priliku da demonstrira silu protiv daleko slabije ekipe, i ostalima prvenstvu pošalje jasnu poruku, da su došli u Rusiju, kako bi se borili za najviši plasman. Ako rano „otvore“ protivnika, ne bi bilo čudo i da napune mrežu „do vrha“. Panama ako uspe da izdrži bez primljenog gola bar do poluvremena, može da se nada nečemu, i da igra na loptu nervoze koja bi se javila u redovima „crvenih đavola“.