Čudo koje traje: Island slavi golmana, Mesija i sudiju (video, foto)

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaSlavlje igrača Islanda
Slavlje igrača Islanda - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola D grupe Argentina – Island. Stadion „Spartak“ u Moskvi.

KRAJ UTAKMICE! Prvi remi na prvenstvu i prvi put da je Argentina „otvorila“ Mundijal nerešenim rezultatom. Tragičar meča Lionel Mesi koji je promašio penal.

77' Još jedna situacija u kojoj je Argentina oštećena za jedanaesterac. Nije lako poljskom sudiji Marčinaku.

64' Golman Islanda Haldourson obranio penal Mesiju.

63' Penal za Argentinu

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaNavijači Islanda na utakmici sa Argentinom
Navijači Islanda na utakmici sa Argentinom - Sputnik Srbija
Navijači Islanda na utakmici sa Argentinom

46' Počelo je drugo poluvreme. Rezultat i dalje 1:1.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Još jedna velika šansa za Island. Islanđani ne prezaju pred favorizovanom Argentinom.

42' Sumnjiva sudijska odluka pred golom Islanda — Argentinci su tražili penal nakon igranja rukom. Sudija nije konsultovao VAR.

23' GOL! Alfred Finbogason za izjednačenje

19' GOL! Serhio Agvero za vođstvo Argentine

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaGol Agvera u meču protiv Islanda
Gol Agvera u meču protiv Islanda - Sputnik Srbija
Gol Agvera u meču protiv Islanda

1' Utakmica prvog kola grupe D između Argentine i Islanda je počela.

UOČI UTAKMICE

Pol Pogba u prodoru - Sputnik Srbija
Teško i zasluženo: „Trikolori“ sjajnom reakcijom Pogbe do 2:1 (video, foto)

Mesi sa svojim saigračima startuje na prvenstvu. Poslednja šansa za ovog velikog igrača da se okiti titulom svetskog prvaka je upravo Rusija. Čovek koji je osvojio sve što je mogao, a jedino mu nedostaje da podigne „boginju“, povešće danas ekipu protiv nejakih Islanđana. Argentina je apsolutni favorit na papiru. Iako nisu briljirali u kvalifikacijama, a kartu za SP obezbedili su tek u poslednjem kolu, ekipa koja u svojim redovima ima Aguera, Igvaina, Di Mariju, Masekrana, već pomenutog Mesija, mora da razmišlja samo o pobedi. Prvu treba da obezbedi protiv Islanda.

Iako se na prvenstvu sveta često kalkuliše i forma tempira za kasniju fazu takmičenja, Mesi je već dobio „domaći zadatak“ od Kristijana Ronalda, koji je sinoć obeležio meč sa Španijom het-trikom i time istakao kandidaturu za titulu najboljeg strelca prvenstva i najboljeg igrača. Motiv više da i on odmah na staru pokaže šta zna. A zna mnogo.

Islandski navijači - Sputnik Srbija
„Vikinzi“ zaposeli Moskvu: Čuveni aplauz zagrmeo ruskom prestonicom (video)

Vikinzi u ovom meču nemaju šta da izgube. Najveće iznenađenje prošlog Evropskog prvenstva, Island je samim plasmanom u Rusiju postigao veliki uspeh, može biti zadovoljan i časnim porazom. Ali da tako razmišljaju, Islanđani nikada ne bi izvojevali pobede i „krali“ bodove takvim ekipama kao što su Portugalija, Austrija, Engleska… Pokazali su da nemaju straha, da se nikada ne predaju, posebno ne unapred, da „ginu“ na terenu jedan za drugoga, što im je najjača odlika. Zemlja sa samo 330.000 hiljada stanovnika već je ispisala istoriju fudbala. Mnoge simpatije su zbog svih tih uspeha i strasti prema fudbalu pokupili i u našem narodu. Danas će imati priliku da sve to začine novim podvizima. Protiv „gaučosa“ će im biti teško, ali za njih ta reč kao da ne postoji. I kad ih svi otpišu, oni sebe ne otpisuju nikada. Takvim stavom su i došli do četvrtfinala EP i plasirali se u Rusiju na SP preko Hrvatske, Turske i Ukrajine. Sa takvim stavom će i izaći na teren i protiv velikog favorita, a onda — ko zna… Ekipa Heimira Halgimsona je najbolji dokaz da se čuda dešavaju.

Sudija ovog meča je Poljak Marčinak.

Na teren će na početku utakmice za ekipu Argentine istrčati sledećih 11 igrača:

Island je objavio startnih 11:

© Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaAtmosfera u Moskvi pred okršaj Argentine i Islanda
Atmosfera u Moskvi pred okršaj Argentine i Islanda - Sputnik Srbija
Atmosfera u Moskvi pred okršaj Argentine i Islanda

Utakmica prvog kola grupe D između Argentine i Islanda igra se od 15 časova na stadionu Spartaka u Moskvi. Pogledajte kako izgleda arena u kojoj će se odigrati današnji okršaj u videu od 360°: