Još jedna drama u završnici, veliko slavlje Iranaca (foto)

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaVeliko slavlje Irana u 95 minutu
Veliko slavlje Irana u 95 minutu - Sputnik Srbija
Dan 2: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola B grupe Maroko - Iran. Stadion „Sankt Peterburg“ u Sankt Peterburgu

Iran je srećno slavio u meču protiv Maroka, i to „efektnim autogolom“ Aziza Buhaduza. Iako ovi timovi nisu privlačili veliku pažnju, ova utakmica je imala veoma sadržajno prvo poluvreme, ali bez golova. Marokanci su imali više prilika, koje nisu iskoristili i na kraju su kažnjeni u sudijskoj nadoknadi.

KRAJ UTAKMICE

90+' Iran vodi nakon autogola Aziza Buhaduza

90' Poslednji minut regularnog dela utakmice. Nadoknada će trajati 6 minuta.

82' Još jedna izmena u ekipi Maroka — De Kosta ulazi umesto Harita.

79' Odlična šansa za Maroko, možda najbolja na utakmici.

Erve Renar, selektor Maroka, likom podseća na Džejmija Lanistera iz popularne serije „Igra prestola“

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa utakmice između Maroka i Irana
Detalj sa utakmice između Maroka i Irana - Sputnik Srbija
Detalj sa utakmice između Maroka i Irana

76' Izmena u ekipi Maroka — umesto el Kabija na terenu je Aziz Buhaduz.

67' Prva izmena na meču. Izlazi kapiten Irana Masud Šodžai, a menja ga Mehdi Taremi.

Marokanci su imali tri puta više dodavanja u dosadašnjem toku meča.

47' Novi žuti karton. Alireza Džahanbaš iz ekipe Irana dobio je opomenu od sudije.

45' POLUVREME Rezultat na poluvremenu 0:0.

44' Pritisak Irana u finišu prvog poluvremena.

43' Stopostotna šansa za Iran, golman odbranio jedan na jedan u dva navrata.

Meč daleko bolji od očekivanog. „Muška“ igra sa obe strane.

© REUTERS / Michael DalderIskusni Mehdi Benatija u prepoznatljivom stilu izbija loptu
Iskusni Mehdi Benatija u prepoznatljivom stilu izbija loptu  - Sputnik Srbija
Iskusni Mehdi Benatija u prepoznatljivom stilu izbija loptu

34' Žuti karton za igrača Maroka. Pametan faul na sredini terena kojom je sprečio opasan kontranapad Irana.

19' Gužva u šesnaestercu Irana, nekoliko šansi za Maroko.

10' Žuti karton za Iranca Masuda Šodžaija. Sudija Čakir „opravdao očekivanja“

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaŽuti karton za Iranca Masuda Šodžaija
Žuti karton za Iranca Masuda Šodžaija - Sputnik Srbija
Žuti karton za Iranca Masuda Šodžaija

8' Dinamičan početak utakmice, pritisak Maroka.

0' Počinje prvi meč grupe B. Sa centra će krenuti ekipa Maroka.

UOČI UTAKMICE

Slavlje igrača Urugvaja posle gola Himeneza protiv Egipta - Sputnik Srbija
Egipat — Urugvaj: Kad neće Suarez, tu je Himenez — u 90. minutu (video)

Afrička ekipa je jedna od najboljih na svom kontinentu i čini se da bi imala mnogo više šansi za prolazak u eliminacionu fazu takmičenja, da nije upala u grupu sa Španijom i Portugalijom. Ali, SP su puna iznenađenja i Marokanci se sigurno neće predati bez borbe. Prva zvezda ekipe je Mehdi Benatija, štoper Juventusa, koji je igrao u Bajernu iz Mihnena, a pre toga u Romi. Veoma stabilan igrač koji odlično komanduje odbranom. Ono što svakako pokazuje koliko su ozbiljna ekipa jeste podatak da nisu poraženi u poslednjih pet utakmica, među kojima je pobeda nad našom reprezentacijom sa 2:1.

Iran se maltene prošetao kroz kvalifikacije i bez poraza došao do Rusije. Iranski navijači se uzdaju talentovanog Azmuna, Amrija, Šodžaja… Dobro su uigrani, imaju i talentovane klince, uz nekoliko iskusnijih igrača. Opasni su po bokovima, posebno po strani talentovanog Jahanbaša, koji svojom brzinom lako dolazi do protivničkih golova.  U poslednjih 6 utakmica zabeležili su četiri pobede, i dva poraza.

Po kvalitetu, ove dve ekipe su dosta izjednačene, igraju oštar fudbal, sa dosta kontakta i puno prekida.

Glavni sudija na ovom meču je Džunejt Čakir iz Turske, koji je „lake ruke“ kada su kartoni u pitanju.